• facebook
 • rss
 • Salve telewidzu!

  Tomasz Gołąb /KAI

  dodane 14.09.2015 09:07

  Telewizja internetowa diecezji warszawsko-praskiej będzie nadawać pod nazwą SALVE.

  SALVE – to nazwa nowej telewizji internetowej diecezji warszawsko-praskiej, która rozpocznie nadawanie 20 września. Siedziba studia będzie miała miejsce w budynku ‘Dom Słowa Bożego’ na stołecznym Grochowie.

  – "Salve" to słowo łacińskie o dobrej równoważne spółgłosek i samogłosek, które oznacza pozdrowienie. Używano je zarówno witając drugą osobę, jak i żegnając ją. Chcemy w ten sposób zachęcić internautów do wyjścia i spotkania z nami, a poprzez nas z Bogiem i z drugim człowiekiem – mówi abp Henryk Hoser. – Odpowiadając na znaki czasu poprzez to medium chcemy dotrzeć z przekazem Ewangelii do młodzieży, która większość informacji o świecie i życiu czerpie z przestrzeni wirtualnej - dodaje.

  W ramówce nowej telewizji SALVE poza audycjami ewangelizacyjnymi będzie także sporo informacji i rozrywki. Nie zabraknie także wiadomości ze świata, zwłaszcza tego misyjnego.

  - Liczymy również na kreatywność naszych młodych dziennikarzy, ponieważ to oni będą tworzyć tę telewizję – zapowiedział biskup warszawsko-praski. Casting na dziennikarzy w wieku od 18 do 30 roku życiu już trwa. - Internet jest medium niezwykle mobilnym, a zatem dużo łatwiejszym do przesyłania dźwięku i obrazu w skali światowej. Specjaliści oceniają, że jest on przyszłością mediów dlatego zdecydowaliśmy się wzmocnić potencjał medialny diecezji warszawsko-praskiej poprzez nową telewizję – zauważa abp Henryk Hoser, dodając, że diecezjalna telewizja internetowa będzie skierowana przede wszystkim do młodego pokolenia gimnazjalistów, studentów, ale także młodych małżeństw. W ofercie programowej znajdą się także propozycje dla ludzi nieco starszych. Jednym z pierwszy ważnych tematów który podejmie telewizja SALVE będzie Synod o Rodzinie, który rozpocznie się 4 października.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół