• facebook
 • rss
 • Jak wytrwać w miłości?

  dodane 15.09.2015 14:53

  Prelekcje, warsztaty, dyskusje i modlitwy. 3-4 października na Ursynowie odbędzie się Kongres Małżeństw. W spotkaniu wezmą udział nie tylko małżonkowie, ale narzeczeni i pary żyjące w związkach niesakramentalnych.

  Dwudniowy Kongres pod hasłem "Trwajcie w miłości Mojej" (J 15, 9b) odbędzie się w parafii Ofiarowania Pańskiego na Ursynowie (ul. Stryjeńskich 21). Kongres jest otwarty dla szerokiego kręgu małżeństw, osób przygotowujących się do małżeństwa, a także par żyjących w związkach niesakramentalnych. 

  - Będzie to nie tylko okazja do wysłuchania prelekcji, ale i do rozmów z doświadczonymi duszpasterzami, terapeutami i prowadzącymi rekolekcje małżeńskie - zachęcają organizatorzy.

  Spotkanie 3 października zainauguruje o godz. 10 wystąpienie proboszcza ursynowskiej parafii ks. Edwarda Nowakowskiego i ks. Dominika Koperskiego - diecezjalnego duszpasterza rodzin Archidiecezji Warszawskiej. Następnie o 10.15 prelekcję "Życie duchowe w małżeństwie i rodzinie” wygłoszą Małgorzata i Paweł Świdzińscy oraz o. Mirosław Pilśniak OP. O "Fazach życia małżeńskiego” o 11.15 opowie Katarzyna Semczuk-Dembek. 

  Po południu zaplanowano warsztaty dla małżeństw i par planujących małżeństwo "Jak ze sobą rozmawiać, żeby się lepiej rozumieć?”. O godz. 15 poprowadzą je Irena i Jerzy Grzybowscy - twórcy Spotkań Małżeńskich oraz Urszula i Piotr Kowalczykowie. Następnie o godz. 17 konferencję "Pan Bóg kocha także tych, którzy mają skomplikowaną sytuację…” wygłosi o. Dariusz Kantypowicz OP.

  O godz. 18 uczestnicy Kongresu wezmą udział we Mszy św. i wysłuchają dwóch prelekcji Jerzego Grzybowskiego: o tym jak budować więź z małżeństwie i rodzinie oraz na temat relacji w małżeństwie i rodzinie. Pierwszy dzień Kongresu zakończy modlitwa różańcowa w intencji małżonków i narzeczonych. 

  4 października o godz. 11 Mszy św. będzie przewodniczył bp Rafał Markowski, który wygłosi też homilię. 

  Organizatorem Kongresu Małżeństw jest parafia Ofiarowania Pańskiego na Ursynowie, przy współpracy Stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie, Domowego Kościoła oraz wspólnoty Płomień Ducha. Konferencje i warsztaty prowadzą terapeuci znanej warszawskiej Pracowni Dialogu, duszpasterze rodzin oraz prowadzący rekolekcje w ramach Stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie.

  Honorowy patronat nad Kongresem objął metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół