• facebook
 • rss
 • Pytania pod krzyżem

  Tomasz Gołąb

  dodane 16.09.2015 08:52

  12 ścieżek życia, które przecinają się pod krzyżem. 12 historii, które każą zapytać o moją wiarę. Na ekrany wchodzi film twórców obrazu „Bóg nie umarł”.

  Matka z córką, która nocuje w samochodzie na parkingu, starsze małżeństwo, które straciło córkę, brutalni przestępcy, którzy rzucają spluwy i biorą do ręki Biblię... 

  Ludzkie ścieżki przecinają się pod krzyżem. Miliony przechodzą pod nim codziennie, nawet nie zauważając jego obecności. Ale gdy w mieście pojawia się bezdomny, który ciągnie na swoich ramionach symbol męki Chrystusa, nawet pastor Matthew zaczyna zmieniać swoje życie.

  Pytanie, czy wierzy, jeszcze nigdy nie nie przyniosło mu tylu odpowiedzi. Film twórców "Bóg nie umarł" to opowieść o potężnym darze, który drzemie w człowieku i tylko czeka, by go użyć.

  Fabuła zaskakuje, nawet jeśli chwilami mamy wrażenie, że trąci naiwnością. Gdy strażak zostaje oskarżony o nawracanie poszkodowanych w wypadkach, a prawnicy żądają wysokiego honorarium za wydobycie go z absurdalnych zarzutów, widzowie w Europie mają wrażenie, że takie rzeczy dziać się mogą w USA.

  Czyżby? A może też nad Wisłą przychodzi nam czasem płacić cenę za obronę swojej wiary? A może w moim życiu zbyt łatwo idę na moralne kompromisy? Może także i ja uśmiecham się, gdy pełen wiary Joe odpowiada sceptycznemu lekarzowi, że z czwartego stopnia białaczki leczył się... modlitwą. 

  "Czy naprawdę wierzysz?" stawia mocne pytania. Dwugodzinny obraz z mocną obsadą (m.in. Mira Sorvino znana z „Drogi do przebaczenia”, „Lulu na moście”, „Dotyku miłości”, czy Sean Astin, aktor z „Władcy pierścieni”, „Niezłomnego” i „Klik: I robisz, co chcesz”) daje też mocne odpowiedzi.

  W życiu tych, którzy oddali się Jezusowi dzieją się cuda. Nawet jeśli stoisz już na moście, szykując się do skoku. Dlatego warto na seans wybrać się z paczką chusteczek.

  CZY NAPRAWDĘ WIERZYSZ? - oficjalny zwiastun nowego filmu twórców "BÓG NIE UMARŁ"
  KinoSwiatPL

  O sile wiary płynącej z krzyża przekonani są przede wszystkim twórcy filmu.

  - Pracę zawsze rozpoczynamy od modlitwy. Wpuszczamy Boga do naszych serc i on mówi nam, czego chce. Chcemy opowiedzieć ludziom o tym, kim jest nasz Bóg. W tym filmie żaden z bohaterów nie dominuje, nikt nie zna wszystkich elementów układanki. Tak, jak w życiu, prawda? - mówi Chuck Konzelman, autor scenariusza.

  Film pt. "Czy naprawdę wierzysz?" wchodzi na ekrany kin 18 września.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół