• facebook
 • rss
 • Rodziny także na scenie

  Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 11.10.2015 19:14

  Koncert z udziałem muzykujących rodzin i miasteczko zabaw towarzyszyły obchodom Dnia Papieskiego w Warszawie.

  W samo południe na pl. Zamkowym otwarto Miasteczko Rodzinne, zbudowane z zaimprowizowanych domowych pokoi, z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Najmłodszym podobało się chodzenie na szczudłach, puszczanie olbrzymich baniek mydlanych, malowanie buzi... Na wygodnej kanapie można było zrobić sobie rodzinne zdjęcie, a potem oprawić je w samodzielnie wykonaną ramkę. W kuchni odbywały się pokazy chemiczne. Po nich na wszystkich czekały domowe ciasto i oranżady w wybranych kolorach. W łazience zainstalował się "szpital pluszowego misia" z krótkim kursem pierwszej pomocy.

  W miasteczku można też było porozmawiać ze stypendystami oraz absolwentami - założycielami przedszkola "Lolek", chcącymi teraz przekazać innym dobro, które sami otrzymali.

  W namiocie "Biblioteka" dzieci mogły pograć w gry planszowe i kupić wartościowe książki. Bajki czytali dla nich specjalni goście: Radosław Pazura, Adam Woronowicz, a popołudniu kard. Kazimierz Nycz.

    W Miasteczku Rodzinnym kard. Kazimierz Nycz czytał dzieciom bajkę
  Joanna Jureczko-Wilk /Foto Gość
  - Jan Paweł II był święty nie dlatego, że chciał wszystkich nawracać. On przede wszystkim sam starał się być święty - mówił do dzieci metropolita warszawski, komentując czytaną bajkę "Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem".

  Głównym punktem obchodów XV Dnia Papieskiego w Warszawie był koncert galowy, na scenie przed kościołem akademickim św. Anny w Warszawie. Wystąpili m.in. José Feliciano, siostry Steczkowskie, rodzina Karpiel-Bułecka z kapelą góralską oraz rodzina Cugowskich. Występy były przeplatane fragmentami homilii i przemówień św. Jana Pawła II i Franciszka na temat rodziny oraz rozmowami prowadzącego koncert Krzysztofa Ziemca ze stypendystami.

  W trakcie występów kard. Kazimierz Nycz, przewodniczący Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, zauważył, że rodzinny wymiar tegorocznego Dnia Papieskiego podkreśla nawet fakt, iż na scenie przed kościołem św. Anny wystąpiły właśnie muzykujące rodziny. Podziękował wszystkim organizatorom i uczestnikom koncertu oraz miastu stołecznemu Warszawa. Udzielił też wszystkim zgromadzonym błogosławieństwa.

  Koncertowi towarzyszył apel modlitewny w intencji polskich rodzin, poprowadzony przez zespół muzyczny „Tylko Ty” złożony ze stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

    Chodzenie na szczudłach, buszczanie baniek, malowanie twarzy... Na najmłodszych czekało wiele atrakcji
  Joanna Jureczko-Wilk /Foto Gość
  Mimo że oficjalne obchody XV Dnia Papieskiego już się zakończyły, nadal można finansowo wesprzeć fundusz stypendialny uruchomiony przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Dochód z publicznej zbiórki pieniędzy jest przeznaczony na stypendia dla zdolnej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin i mieszkającej w małych miasteczkach i wsiach. Obecnie Fundacja obejmuje opieką stypendialną blisko 2,5 tys. gimnazjalistów, licealistów, studentów i doktorantów, budując w ten sposób "żywy pomnik Jana Pawła II".

  Do końca października trwa akcja SMS i audiotele, z której całkowity dochód operatorzy przeznaczą na stypendia. Osoby chcące w ten sposób wesprzeć dzieło fundacji, mogą wysłać SMS-y o treści POMOC pod numer 74 265 (koszt 4,92 zł z VAT) lub połączyć się z numerem 704 407 401 (koszt 4,99 z VAT).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół