• facebook
 • rss
 • "Polska dla Polaków. Polacy dla Polski"

  Tomasz Gołąb

  dodane 12.10.2015 10:51

  Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości" zaprasza prezydenta Andrzeja Dudę na największy marsz 11 listopada. I prezentuje hasło: "Polska dla Polaków. Polacy dla Polski".

  Do 11 listopada pozostał miesiąc, ale jego organizatorzy już, w najwcześniejszym możliwym terminie, złożyli wniosek do Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego o zgodę na Marsz Niepodległości i jego przebieg ubiegłoroczną trasą.

  - To najbezpieczniejsza z możliwych i najbardziej reprezentatywna trasa: z Ronda Dmowskiego, Alejami Jerozolimskimi na błonia Stadionu Narodowego. Zarówno nasze służby, które już rozpoczęły szkolenia, jak i policja mają tę trasę "opanowaną" - mówi Witold Tumanowicz, prezes stowarzyszenia "Marsz Niepodległości".

  Przed złożeniem wniosku o rejestrację manifestacji, organizatorzy zaprezentowali hasło marszu: "Polska dla Polaków. Polacy dla Polski".

  - Chcemy zwrócić uwagę na aktualną kwestię nielegalnych imigrantów, którzy kołaczą do bram Europy. Ich przyjmowanie, co zadeklarował nasz rząd, to zły kierunek - mówi W. Tumanowicz. - Zapraszamy wszystkich patriotów, którzy czują się Polakami. Zapraszamy też prezydenta Andrzeja Dudę do uczestnictwa w największym w Polsce marszu patriotycznym z okazji 11 listopada. Przewidujemy obecność ok. 50 tys. uczestników, choć doświadczenia ubiegłych lat pokazują, że może być ich więcej - dodaje.

  Organizatorzy zaapelowali także do policji o niepodawanie statystyk, dotyczących liczby zatrzymanych podczas marszu osób.

  - Bo po roku okazuje się, że ze 100-300 osób, zarzuty ma zaledwie kilkanaście. Większość zatrzymanych przez policję to przypadkowe osoby. Policja łamie podstawy prawne swojego funkcjonowania - dodaje adwokat Łukasz Moczydłowski, szef zespołu prawnego Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości".

  czytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół