• facebook
 • rss
 • Relikwie św. Jana Pawła II w Sejmie

  aś /KAI

  dodane 14.10.2015 10:08

  Uroczystego wprowadzenia relikwii świętego papieża do kaplicy sejmowej dokona 16 października metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

  Inicjatorem sprowadzenia relikwii - kapsułki z krwią w złoconym relikwiarzu, był senator Kazimierz Jaworski z Klubu Zjednoczonej Prawicy. Zwrócił się w tej sprawie do kard. Stanisława Dziwisza, a następnie zorganizował wśród innych parlamentarzystów zbiórkę pieniędzy na ozdobny relikwiarz. Składkę na ten cel przekazali posłowie i senatorowie różnych opcji politycznych - z PiS, PO, PSL i niezależni.

  W liście do kard. Dziwisza parlamentarzyści podkreślili, że kaplica sejmowa jest nie tylko - choć przede wszystkim - miejscem sprawowania sakramentów, ale także "miejscem, gdzie parlamentarzyści różnych opcji politycznych potrafią wspólnie się modlić i przekazać sobie chrześcijański znak pokoju - ponad podziałami".

  Sen. Jaworski powiedział, że nie obawia się, iż piątkowa uroczystość zostanie wykorzystana jako element wciąż trwającej kampanii wyborczej. - Nie zakładamy, by wydarzyły się z tego powodu jakieś awantury. Sejm gremialnie ogłosił Rok św. Jana Pawła II. Ojciec Święty złożył kiedyś wizytę w parlamencie. Poza tym osoby, które czyniły starania o to wydarzenie, w części nawet nie kandydują - zaznaczył.

  Wprowadzenie relikwii do kaplicy Sejmu RP nastąpi w dniu rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - 16 października o godz. 9. Poprzedzi je Msza św., której będzie przewodniczył ks. Piotr Burgoński, kapelan kaplicy sejmowej i duszpasterz parlamentarzystów.

  Tego samego dnia w Sejmie będzie sesja naukowa pt. "De revolutionibus orbium populorum Ioannis Pauli II”, poświęcona nauce społecznej papieża św. Jana Pawła II. Początek o 9.30 w Sali Kolumnowej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół