• facebook
 • rss
 • Pan Bóg szczególnie ich kocha

  Anna Mielecka

  dodane 14.10.2015 10:37

  O lekcjach religii dla dzieci z autyzmem i nie tylko rozmawiano podczas II Ogólnopolskiej Konferencji Katechetów Specjalnych.

  W dniach 9-11 października w Warszawie odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Katechetów Specjalnych pod hasłem „Nie przeszkadzajcie im przychodzić do Mnie”.

  Organizatorem konferencji był ks. Paweł Sobstyl z Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej, a wzięli w nim udział katecheci pracujący z osobami z różnorodnymi niepełnosprawnościami z całej Polski.

  Spotkanie rozpoczęła Msza św.  pod przewodnictwem ks. dr. Marka Przybylskiego, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży.

  W programie znalazły się m.in. warsztaty dotyczące pracy z uczniem autystycznym, warsztaty z komunikacji alternatywnej czy katechezy dla osób z głębszą niepełnosprawnością intelektualną. Były wykłady poświęcone muzykoterapii, terapii widzenia oraz przygotowaniu rodziców do przyjęcia przez ich dzieci sakramentów. 

  Z katechetami spotkał się również kard. Kazimierz Nycz, który podczas Eucharystii zapewniał o trosce Kościoła o osoby z niepełnosprawnością oraz dziękował katechetom za ich pracę i wrażliwość.

    fot. Andrzej Ortman Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, dzielenia swoimi pomysłami na pracę oraz wspólnej modlitwy.

  Ważnym punktem konferencji było wystąpienie Agnieszki Bal, osoby z mózgowym porażeniem dziecięcym, która mówiła o swoim doświadczeniu Kościoła oraz odpowiadała na pytania.

  Uczestnicy konferencji mogli nabyć pomoce do prowadzenia zajęć, w tym unikatową pozycję na rynku - książkę do przygotowania do I komunii św. dzieci z głębszą niepełnosprawnością intelektualną „Spotykam Jezusa”, która jest w ciągłej sprzedaży w Wydziale Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży. Kolejna Ogólnopolska Konferencja Katechetów Specjalnych odbędzie się w Warszawie w listopadzie 2016 r.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół