• facebook
 • rss
 • 19115. Ale numer!

  Tomasz Gołąb

  dodane 03.11.2015 17:32

  Ponad pół miliona razy w ciągu dwóch lat dzwonił interwencyjny telefon Warszawy.

  Telefon interwencyjny 19115 służy warszawiakom już 2 lata. W tym czasie Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115 przyjęło 563 tys. różnych spraw. Najbardziej aktywny mieszkaniec stolicy zgłosił ich aż 427.

  - Uruchomiliśmy Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115 dla mieszkańców po to, aby ułatwić codzienne życie w Warszawie oraz aby kontakt z urzędem był bardziej przyjazny. Natomiast dla nas jest to cenne źródło wiedzy o potrzebach mieszkańców, dzięki któremu możemy reagować na zgłaszane problemy i podejmować odpowiednie decyzje - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

  Najwięcej, bo aż 395 tys. (70 proc.) telefonów to prośby o informację.

  Pozostałe sprawy to interwencje, wolne wnioski czy sprawdzenie statusu sprawy.

  Wszystkie rozmowy konsultantów z mieszkańcami trwały 54 tys. godzin, co daje ponad 6 lat i 2 miesiące. W ostatnim roku na popularności zyskuje aplikacja mobilna - wykorzystywanie tej drogi komunikacji wzrosło o 50 proc. w stosunku do pierwszego toku działalności 19115. 

  Sprawy, z jakimi mieszkańcy najczęściej zgłaszają się do Warszawa 19115 to zapytania o przejazdy komunikacji miejskiej oraz związane z odpadami. Najwięcej interwencji zgłaszają mieszkańcy Mokotowa, najmniej Wesołej.

  Usługi „Warszawa 19115” są dostępne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Każdego dnia do dyspozycji mieszkańców pozostaje zespół ok. 50 konsultantów. Jego zadaniem jest przyjmowanie i dystrybuowanie zgłaszanych spraw do odpowiednich komórek merytorycznych samorządu warszawskiego.

  Dziennie konsultanci przyjmują około 1066 próśb o informację lub interwencję. Oprócz udzielania informacji w zakresie m.in. kursowania komunikacji miejskiej czy wyrabiania dokumentów, centrum umożliwia mieszkańcom zgłaszanie problemów, które wymagają interwencji służb miejskich, jak np. Straży Miejskiej.

  Wszystkie zgłoszenia są rejestrowane w systemie, a ich realizacja podlega stałemu monitoringowi do czasu wyjaśnienia sprawy.

  Usługa nie obejmuje natomiast zgłoszeń dotyczących zagrożenia zdrowia i życia.

  Miejski system kontaktu Warszawa 19115
  Warszawa

  Warszawskie centrum kontaktu z mieszkańcami wykorzystuje nie tylko tradycyjne formy komunikacji jak telefon. Działa również aplikacja mobilna, strona internetowa z możliwością zgłoszenia sprawy przez portal, czat oraz e-mail. W ten sposób warszawiacy mogą załatwić sprawę urzędową bez wychodzenia z domu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół