• facebook
 • rss
 • Nowe twarze w Sejmie

  Agata Ślusarczyk

  dodane 04.11.2015 15:37

  Posłowie VIII kadencji odebrali zaświadczenia o wyborze. Dla 215 osób będzie to pierwsza kadencja na Wiejskiej.

  Tomasz Cimoszewicz, Paweł Kukiz, Piotr Liroy-Marzec. W sejmowych ławach zasiądzie w sumie 460 posłów, z czego dla 215 osób będzie to pierwsza kadencja na Wiejskiej.

  To przede wszystkim do nich, podczas uroczystości wręczenia zaświadczeń o wyborze na posła, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, Wojciech Hermeliński skierował słowa papieża Jana Pawła II, wypowiedziane w 1998 roku w Sejmie: "Służba narodowi powinna być ukierunkowana na dobro wspólne, a ono zabezpiecza dobro każdego obywatela".

  - Wierzę, że będą państwo swoje obowiązki wykonywać z pełnym poświęceniem, oddaniem, determinacją i przede wszystkim odwagą - powiedział do posłów Hermeliński.

  Następnie reprezentantom narodu wręczył zaświadczenia o wyborze na posła. Były gratulacje od sejmowych kolegów i oklaski.

  Posłowie chętnie fotografowali się z dokumentami potwierdzającymi ich wybór. W blasku fleszy Włodzimierz Cimoszewicz uścisnął także dłoń synowi.

  Fotoreporterom nie umknął także "victory" - znak zwycięstwa, który pokazał odbierając zaświadczenie Paweł Kukiz. Reporterskie aparaty przycisnęły także spust, gdy zaświadczenie odbierał "Liroy". Uwadze mediów mógł za to umknąć skromny znak krzyża, który przed podejściem do przewodniczącego PKW wykonał jeden z posłów.

  Na uroczystości zabrakło liderów największych partii Jarosława Kaczyńskiego (PiS) oraz Ewy Kopacz (PO). Podczas oficjalnej uroczystości zaświadczeń nie odebrało także kilkunastu posłów m.in. Beata Szydło (PiS) czy Antoni Macierewicz (PiS). Zaświadczenia o wyborze będą mogli odebrać w swoich klubach.

  W sejmowych ławach zasiądą także doświadczeni posłowie m.in. Stefan Niesiołowski (PO), Bożena Bukiewicz (PO), Jan Dziedziczak (PiS), Joanna Fabisiak (PO), Marek Kuchciński (PiS), Michał Kamiński (PO).

  W Sejmie nowej kadencji PiS będzie miało 235 posłów; PO - 138; ruch Kukiz'15 - 42; Nowoczesna - 28 i PSL - 16. Będzie też jeden poseł reprezentujący Mniejszość Niemiecką.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół