• facebook
 • rss
 • Antyfaszyści podpierają się św. Pawłem

  Tomasz Gołąb

  dodane 07.11.2015 17:13

  Pod hasłem „Solidarność zamiast nacjonalizmu" kilkaset osób przeszło w antyfaszystowskiej demonstracji ulicami Warszawy.

  Pod hasłem „Solidarność zamiast nacjonalizmu - razem ponad granicami” kilkaset osób przeszło sprzed Umschlagplatzu ulicami Warszawy, protestując przeciw nacjonalizmowi, faszyzmowi, rasizmowi i ksenofobii.

  Na trasie przemarszu - ulicami Karmelicką, Zamenhofa, Andersa, placem Bankowym, Marszałkowską, Królewską, Jasną i Świętokrzyską - zaplanowano przystanki m.in. przy pomniku Bohaterów Getta i Zachęcie.

  - Te miejsca są symbolami, pokazują, czym może skończyć się nacjonalizm, jaką przemoc i zniszczenie pociąga za sobą - mówił zapowiadając demonstrację Michał Szymanderski-Pastryk z Amnesty International Polska.

  - Wierzymy, że wartości narodowe nie stoją w sprzeczności z solidarnością z uchodźcami i imigrantami. Nie godzimy się, by strach uzasadniał ksenofobię - dodała przedstawicielka AI przed wyruszeniem pochodu, ochranianego przez około setkę policjantów. Poprosiła tez o uczczenie minutą ciszy ofiar nacjonalizmu.

    Maszerujący, wśród których byli przedstawiciele reprezentujący m.in. Antyfaszystowską Warszawę, 161 Crew, Centrum Wielokulturowe w Warszawie i Fundację Inna Przestrzeń, skandowali po drodze: "Dość straszenia uchodźcami" czy "Nikt nie jest nielegalny".

  Kilkanaście osób niosło flagi narodowe, część - antyfaszystowskie symbole. Spora grupa maszerujących miała zakryte twarze. Niesiono także hasła zachęcające do przyjmowania uchodźców.

  - Gdyby św. Paweł, który ruszył z Ewangelią po rubieżach Cesarstwa Rzymskiego, został zatrzymany tak, jak chcą tego niektórzy Polacy, dziś w Europie nie byłoby chrześcijaństwa. Nie rozumiem, jak Polak może krzewić ideologię, która gnębiła jego przodków - mówił przed pomnikiem Bohaterów Getta pochodzący z Afryki Mamadou Diouf z rady Fundacji na rzecz Centrum Wielokulturowego w Warszawie.

  Nawiązał w ten sposób do organizowanego pod hasłem "Polska dla Polaków - Polacy dla Polski" Marszu Niepodległości 11 listopada. Jak deklarują organizatorzy marszu, środowiska narodowców, marsz w Święto Niepodległości ma być sprzeciwem wobec zalewu nielegalnych imigrantów, którzy kołaczą do drzwi Europy.

  Demonstracja „Solidarność zamiast nacjonalizmu - razem ponad granicami” odbyła się na dwa dni przed Międzynarodowym Dniem Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem.

  Został ustanowiony w rocznicę Nocy Kryształowej - pogromu Żydów w rządzonej przez narodowych socjalistów Rzeszy Niemieckiej w roku 1938.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • operator
   08.11.2015 09:40


   W większości to ludzie (świadomi i nie) podpierający się Marksem, Adorno czy Gramscim a nie św.Pawłem. To neomarksiści marzący o zniszczeniu wszystkiego co stanowi jakąkolwiek wartość w świecie kultury chrześcijańskiej. Państwo, rodzina, kościół, tradycja, tożsamość narodowa, kultura a nawet płeć to wszystko chcą zmienić, zniszczyć siejąc zamęt i chaos.
   Neomarksiści poprzez instytucje takie jak: szkoła, uniwersytet, kościół, media, organizacje charytatywne i inne pragną zmienić myslenie człowieka i na Zachodzie w dużej mierze im sie to udało. Ich idee są chore i irracjonalne (gender, multikultizm, poprawność polityczna) ale to dla nich nie ma żadnego znaczenia podobnie jak nie miało znaczenia dla nazistów czy stalinistów. W polityce pojawili się pod postacią młodych, wykształconych intelektualistów ozdobionych gustownym fioletem i szyldem: "Razem". Ledwie się pojawili a media wywindowały ich w ekspresowym tempie na prawie 4 % poparcia podczas ostatnich wyborów. Najdziwniejsze że nawet część prawicy odebrała tych lewicowych ekstremistów jako nieskażonych komuną młodych socjalistów. Oni są groźni! i niech nikogo nie zwiedzie niewielka liczba osób na tej demonstracji. Polecam wykład ks. prof. Tadeusza Guza https://www.youtube.com/watch?v=f2nD6xlC_Fs lub trochę łatwiejsze w odbiorze materiały;
   http://e-civitas.pl/modele-jednoczenia-europy-od-chrzescijanstwa-do-neokomunizmu/

   http://www4.rp.pl/Plus-Minus/311069989-Jak-wychowac-spoleczenstwo.html
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół