• facebook
 • rss
 • 800 lat podtrzymują Kościół

  Tomasz Gołąb

  dodane 08.11.2015 08:16

  Do 21 stycznia 2017 r. na całym świecie trwać będzie jubileusz 800-lecia istnienia zakonu dominikańskiego. Uroczysta inauguracja odbyła się w parafii św. Dominika na Służewie.

  - Jeśli może dziś przekonać kogoś jakiś argument o istnieniu Pana Boga, to tylko święci oraz sztuka sakralna - mówił, cytując słowa papieża Benedykta XVI, bp Michał Janocha, rozpoczynając w warszawskiej parafii św. Dominika na Służewie jubileusz 800-lecia istnienia zakonu dominikańskiego. We Mszy św. uczestniczyli członkowie różnych gałęzi Rodziny Dominikańskiej oraz świeccy związani z duchowością braci kaznodziejów i duszpasterstwem dominikańskim.

  W święto Wszystkich Świętych Dominikańskich, 7 listopada, podczas uroczystej Mszy św., celebrowanej przez kilkudziesięciu kapłanów, wprowadzono do świątyni światło świecy jubileuszowej, które będzie towarzyszyć obchodom 800-lecia aż do 21 stycznia 2017 roku. Podczas Eucharystii przeor klasztoru św. Józefa o. Robert Głubisz przekazał je zakonom, wspólnotom i duszpasterstwom związanym z dominikanami.

  O. Witold Słabig, proboszcz parafii na Służewie, przekazał jubileuszowe światło zakonom, wspólnotom i duszpasterstwom związanym z dominikanami   O. Witold Słabig, proboszcz parafii na Służewie, przekazał jubileuszowe światło zakonom, wspólnotom i duszpasterstwom związanym z dominikanami Tomasz Gołąb /Foto Gość - Dziękujemy Ci, Boże, za św. Dominika i za nasze dzieje, które były różne. Bądź błogosławiony, Boże, za to wszystko. Dziękujemy za was, naszych przyjaciół. Chcemy, aby to był także wasz jubileusz. Chcemy prosić o odnowę naszego zakonu, dziękując za ogrom łask i charyzmatów, które Bóg ciągle wskrzesza w naszym Kościele - mówił o. Robert Głubisz, wręczając jubileuszowe światło m.in. mniszkom z Radoń koło Grodziska Mazowieckiego, świeckim dominikanom ze Służewa i z Siedlec, siostrom św. Dominika, przedstawicielom duszpasterstwa rodzin, młodzieży i studentów.

  Biskup Michał Janocha przypomniał w homilii legendę o św. Dominiku, który ukazał się papieżowi Innocentemu III jako ratujący pękające ściany kościoła św. Jana na Lateranie. Według przekazu, to pod wpływem tego wydarzenia papież miał zatwierdzić zakon oparty na Regule św. Augustyna.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Yanosh
   08.11.2015 10:45
   Wczoraj zaczęło się świętowanie 800 lat zakonu dominikanów we wszystkich klasztorach w Polsce, nie tylko w Warszawie.
  • sDiana
   08.11.2015 12:09
   Wczoraj zaczął się Rok Jubileuszowy zakonu Kaznodziejskiego na całym świecie, nie tylko w Polsce :)
  • ikar55
   21.11.2015 00:08
   śniło mi się, że cały kościół katolicki to sami dominikanie...
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół