• facebook
 • rss
 • Na początek schronisko w Nairobi

  kb

  dodane 13.11.2015 10:47

  Handel ludźmi w Afryce, historie ofiar, skala problemu, formy pomocy poszkodowanym i działania uświadamiające – temu poświęcone będzie spotkanie zorganizowane 15 listopada o 16.30 w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce” (ul. Dewajtis 3), przez Fundację Razem dla Afryki w ramach kampanii #Zbuduj FreeDOM.

  Handel ludźmi w Afryce, historie ofiar, skala problemu, formy pomocy poszkodowanym i działania uświadamiające – temu poświęcone będzie spotkanie  zorganizowane 15 listopada o 16.30 w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce” (ul. Dewajtis 3), przez Fundację Razem dla Afryki w ramach kampanii #Zbuduj FreeDOM.

  Jej celem jest zebranie funduszy na budowę schroniska dla ofiar handlu ludźmi w stolicy Kenii, Nairobi. Ośrodek poprowadzi organizacja HAART Kenya, założona z 2010 r. przez Polaka, Radosława Malinowskiego. HAART współpracuje z archidiecezją Nairobi i diecezją Ngong. Drugą częścią spotkania będzie koncert zespołu Dobre Ludzie, wraz z premierą piosenki „Z wolności dom”, promującej kampanię.

   #Zbuduj FreeDOM wystartowała 18 października, w Europejski Dzień Przeciw Handlowi Ludźmi. Jej ambasadorami są m.in. Krzysztof Zanussi, Darek i Ela Malejonek, Księżna Maria Sapieha, Kabaret Mumio, dziennikarze i podróżnicy. Słowa błogosławieństwa dla kampanii przesłał również papież Franciszek.

  W specjalnym telegramie Watykański Sekretarz Stanu kard. Pietro Parolin zapewnia o wdzięczności Papieża za podejmowane wysiłki oraz o jego modlitwie, „by inicjatywa „ZBUDUJ FreeDOM” pomogła w uwolnieniu mężczyzn, kobiet i dzieci, a jednocześnie wsparła ich w procesie rehabilitacji i odzyskaniu godnego życia.” (czytaj: Papież błogosławi Zbuduj FreeDOM)

  HAART do chwili obecnej uratowała ponad 300 osób, przeprowadziła setki szkoleń uświadamiających, docierając do ponad 20 tys. mieszkańców slumsów i terenów wiejskich. (czytaj artykuł: Jak owce na rzeź)

  W listopadowym spotkaniu  w „Dobrym Miejscu” udział wezmą: Radosław Malinowski, dyrektor HAART, Winnie Mutevu (Kenia) na co dzień pracująca z ofiarami, Krzysztof Błażyca, redaktor „Gościa Niedzielnego”, prezes Fundacji Razem dla Afryki.

  Szczegóły na stronie: www.zbudujfreedom.pl

  Patronat nad kampanią obejmuje Gość Niedzielny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół