• facebook
 • rss
 • Bułka z masłem na święta

  Tomasz Gołąb

  dodane 01.12.2015 16:32

  W 30 hipermarketach będzie można od piątku do niedzieli przekazać żywność dla potrzebujących. Rusza Świąteczna Zbiórka Żywności. W ubiegłym roku zebrano 64 tony.

  - Najbardziej potrzeba żywności o długim terminie przydatności: kasz, makaronów, konserw, oleju... - mówi Jan Kuroń, który wspomaga Świąteczną Zbiórkę Żywności organizowaną przez Bank Żywności SOS w Warszawie. - Pomaganie może być łatwe jak bułka z masłem. Ale bez naszej pomocy, niektórym zostanie na święta właśnie tylko bułka - dodaje syn Macieja Kuronia i wnuk dawnego ministra pracy i polityki socjalnej.

  W 30 stołecznych hipermarketach, od godz. 9 w piątek do niedzieli, do godz. 21, prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych, które trafią przed Bożym Narodzeniem do najbardziej potrzebujących. Zbiórka prowadzona jest w całej Polsce, na Mazowszu organizują ją wszystkie Banki Żywności - w Płocku, Ciechanowie, Siedlcach i Radomiu. 

  - Żywność trafi za pośrednictwem organizacji pozarządowych, które na co dzień współpracują z Bankiem Żywności SOS, do 26 tys. warszawiaków - mówi prezes Banku Żywności SOS w Warszawie Magdalena Krajewska.

  W przeprowadzeniu akcji pomoże 3 tys. wolontariuszy, stojących przy specjalnie oznakowanych koszach.

  Swoje koszyki ze świątecznymi produktami przekazała w stołecznym ratuszu Hanna Gronkiewicz-Waltz, która podkreśliła, że Warszawa stale pomaga najbardziej potrzebującym.

  - W 2014 r. blisko 42 tys. rodzin skorzystało ze wsparcia ośrodków pomocy społecznej, a blisko 16 tys. rodzin korzysta ze wsparcia urzędu miasta. Ponadto OPS-y przeznaczyły 17,6 mln zł na sfinansowanie posiłków dla prawie 15 tys. osób - powiedziała prezydent Warszawy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół