• facebook
 • rss
 • Rodziny, błogosławcie Boga!

  Agata Ślusarczyk

  dodane 06.12.2015 10:00

  Ponad 1200 uczestników z całej Polski, a także z Anglii czy Białorusi bierze udział w charyzmatycznych rekolekcjach dla rodzin z o. Antonello Cadeddu w podwarszawskich Łomiankach.

  W Integracyjnym Centrum Dydaktyczno-Sportowym w Łomiankach pierwsze rodziny pojawiły się już około siódmej rano.

  - Przyjechały z całej Polski, a nawet z Anglii czy Białorusi. Niekiedy dostawaliśmy rozpaczliwe prośby "moja rodzina się sypię, muszę tu być” - mówi jedna z organizatorek.

  ZOBACZ TRANSMISJĘ:

  W hali sportowej rozstawiona jest scena. Około 9.30 rozpoczęła się modlitwa uwielbienia.

  - Rodziny, błogosławcie Boga. Jezus zaprasza dziś Twoją rodzinę, by poszła za Nim - padają za sceny słowa prowadzących modlitwę.

  Za chwilę pierwszą z dwóch konferencji dla rodzin wygłosi o. Antonello Cadeddu, charyzmatyczny kapłan z Brazylii, który w 2000 r. razem z o. Enrique Porcu założył w Sãn Paulo międzynarodową wspólnotę Przymierze Miłosierdzia.

  Jednodniowe rekolekcje "Kochajcie się miłością miłosierną" w zamyśle organizatorów skierowane są przede wszystkim do rodzin z obrzeży Kościoła, które pragną doświadczyć Bożej miłości.

  Jak zapewniają organizatorzy, rekolekcje będą "radosnym, rodzinnym wydarzeniem dla całych rodzin". Przygotowano specjalne zajęcia dla dzieci - w hali sportowej, gdzie odbywają się rekolekcje są przygotowane stoliki dla najmłodszych, jest też pomieszczenie, gdzie można przewinąć dziecko. Wiele dzieci bawi się na kocykach obok swoich rodziców. Najmłodsze są na rękach rodziców.

  Spotkanie zakończy się Mszą św. i modlitwą o wylanie Ducha św. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Świecki Życia Konsekrowanego Świętej Rodziny oraz Grupa Ja Jestem.

  - To pierwsze z cyklu spotkań dla rodzin, które planujemy. Chcielibyśmy, żeby strona internetowa spotkanierodziny.pl stała się platformą wymiany informacji o tego typu inicjatywach - mówi Maciej Bodasiński, współorganizator wydarzenia.

  Czytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół