• facebook
 • rss
 • Wolni od niemocy

  aś /KAI

  dodane 10.12.2015 19:04

  W parafii Dobrego Pasterza w Warszawie-Miedzeszynie od 14 do 17 grudnia odbędą się rekolekcje adwentowe dla mężczyzn. Spotkanie organizuje wspólnota Przymierze Wojowników.

  - Będziemy wyzwalać moc, którą wlał Bóg w nasze męskie serce, mierząc się z tym, co nas zniewala: mamoną, zranieniami, nieczystością - zapowiadają organizatorzy.

  Spotkania odbędą się w parafii Dobrego Pasterza w Warszawie-Miedzeszynie (ul. Przewodowa 15/21). Konferencje każdego dnia o 19.15 poprowadzą ks. Piotr Paweł Łapa, Michał Piekara i Mariusz Marcinkowski.

  Ks. Łapa, góral z pochodzenia, misjonarz, jest kapelanem głównym Przymierza Wojowników, duszpasterzem Młodych Gniewnych, zaangażowanym m.in. w projekty Spełnij Jedno Marzenie i Wielka Kumulacja Łaski.

  Posługuje w parafii Zesłania Ducha Świętego w Warszawie (ul. Broniewskiego 44). Piekara i Marcinkowski to liderzy główni Przymierza Wojowników, mężowie i ojcowie, zaangażowani w posługę narzeczonym i małżonkom. Pierwszy jest autorem książek i psychoterapeutą, drugi - teologiem, trenerem rozwoju osobistego, twórcą projektu "Przepis na Miłość".

  - Te rekolekcje to wizytówka naszej wspólnoty. Przez cztery wieczory będziemy się pochylać nad kolejnymi obszarami walki w życiu mężczyzny. Jeżeli nie zostaną one uświadomione, przepracowane, uporządkowane, mogą powodować problemy w pełnym przeżywaniu męskości - mówi Marcinkowski.

  Jako pierwszy zostanie podjęty temat stosunku do pieniędzy. - Jak dotąd kultura pokazuje nam, że troska o byt materialny rodziny to męskie zadanie. Dlatego poprzez sukcesy zawodowe, finansowe, wartościujemy się jako mężczyźni. Pieniądz staje się często symbolem pewnej władzy w naszym życiu. Pytanie, czy jesteśmy wolni od tego, co materialne? Jezus mówi, że nie można służyć dwóm panom - albo Bóg, albo mamona. W czym pokładam swoją ufność? Czy poczucie bezpieczeństwa dają mi dobra materialne, czy są gwarancją dla mojego życia? - opisuje Marcinkowski.

  Wtorkowa konferencja będzie dotyczyła zranień w relacjach z innymi ludźmi, zwłaszcza w relacji z ojcem, która często przekłada się na relację z Bogiem. W środę tematem będzie męska seksualność i nieczystość.

  - Problem ten dotyka większości mężczyzn, a bardzo osłabia siłę woli, charakter, godzi w bycie mężem i ojcem - zaznacza lider główny PW.

  - Czwartego dnia będzie Eucharystia pod przewodnictwem abp. Henryka Hosera SAC, z tematem dotyczącym wyzwolenia, na której wspólnie ofiarujemy Bogu nasze zranienia i trudności - zapowiada Marcinkowski.

  Przymierze Wojowników to katolicka wspólnota mężczyzn, opierająca się na 4 Prawdach Wojownika. Formacja w PW koncentruje się na rozwoju wiary, podejmowaniu odpowiedzialności za siebie i innych, dojrzewaniu do bycia mężem i ojcem, wierności wartościom.

  Więcej informacji na stronie www.przymierzewojownikow.pl.

  Patronat nad rekolekcjami objął abp Henryk Hoser SAC. Patronat medialny sprawują media diecezji warszawsko-praskiej: Tygodnik "Idziemy", Radio Warszawa i Salve TV.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół