• facebook
 • rss
 • Zagrożenie demokracji było za rządów PO

  dodane 13.12.2015 16:49

  Przemówieniem Jarosława Kaczyńskiego pod Trybunałem Konstytucyjnym zakończył się V Marsz Wolności i Solidarności.

  Kilka minut przed godz. 15 organizowany przez PiS w 34. rocznicę stanu wojennego V Marsz Wolności i Solidarności dotarł pod Trybunał Konstytucyjny. Prezes PiS ponownie zabrał głos. Odnosząc się do sobotniego marszu "obrony demokracji", zarzucił opozycji działalność bez żadnych ograniczeń, ataki na rząd i obrazę prezydenta. - Czy to jest demokracja czy dyktatura? - pytał.

  Prezes PiS zarzucił poprzedniej ekipie, że nie wykonała ok. 50 wyroków TK, które głaszała "często po wielu tygodniach". - A dzisiaj płaczą nad niewielkim opóźnieniem, 7 czy 8 dni roboczych. To jest, szanowni państwo, zalew nieprawdopodobnej hipokryzji - mówił Kaczyński. Zapewnił, że PiS chce "dobrego Trybunału Konstytucyjnego, takiego który będzie rzeczywiście strzegł konstytucji".

  Podczas przemówienia, uczestnicy marszu skandowali: "Komuniści i złodzieje, cała Polska z was się śmieje".

  - To jest cała prawda o tym, co dzieje się w Polsce - odpowiedział J. Kaczyński.

  Wyjaśnił też, jaki jest sens sporu wokół Trybunału. - Chodzi o to, aby nie dać zwykłym Polakom i dalej rabować. To jest sens tego sporu. Ten Trybunał ma być redutą dawnego systemu. Dlatego musimy zmienić Trybunał - mówił.

  Dodał, że opozycja chce uniemożliwić wielką przebudowę Polski: danie 500 zł na dziecko, obniżenia wieku emerytalnego, darmowe lekarstwa dla osób po 75 roku życia. - Jestem pewien, że ten Trybunał by to zakwestionował - powiedział J. Kaczyński.

  Szef PiS przekonywał, że działania opozycji mają na celu również to, by "nie wyszła na wierzch gigantyczna fala nadużyć" z ostatnich 8 lat. - I to proszę państwa chodzi - nie dać zwykłym Polakom i pozwolić Polskę dalej rabować. To jest sens tego sporu. Ten Trybunał ma być redutą, ma być - jak to się mówi w języku wojskowym - pozycją ryglową, broniącą tego układu, tego wszystkiego, co w ciągu ostatnich 26 lat było złe i haniebne, a my to chcemy zmienić - podkreślił.

  Dlatego też - wyjaśnił - PiS chce zmienić TK, tak by "chronił prawa obywateli, chronił konstytucję, ale nie w ten sposób, że ta konstytucja obowiązuje dla jednych, a dla innych nie obowiązuje".

  Następnie delegacja PiS złożyła kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Według szacunków stołecznej policji, w marszu wzięło udział ponad 40 tys. osób. Według stołecznego ratusza - 15 tys.

  Czytaj także:

  - Kto da więcej?

  - Kaczyński: Musi decydować demokracja >>

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • MichałObrębski
   13.12.2015 19:27
   "500 zł na dziecko, obniżenie wieku emerytalnego, darmowe lekarstwa dla osób po 75 roku życia"
   Pan Jarosław Kaczyński sfiinansuje to z własnej kieszeni?
   Michał Obrębski
  • Alex2015
   13.12.2015 23:37
   Dlaczego w tak ważnym dla Polski dniu Prezydent Duda nie zaprosił Polaków o przeróżnych poglądach do wspólnej refleksji?
   Dlaczego?
   Zamiast tego Kaczyński urządził świętowanie i wiec... Pamiętam tamten 13 grudnia i na pewno nie jest to okazja do świętowania...
   Głosowałem na Dudę bo miał być Prezydentem wszystkich Polaków...
  • mustela
   14.12.2015 00:04
   @MichalObrebski - a czemu myslisz, ze tych pieniedzy nie ma? Bo "eksperci" w TVN powiedzieli? Te pieniadze sa, tylko sa rozkradane, sama afera weglowa to bylo cos 60 _MLD_ zl.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół