GN 20/2018 Archiwum

Gdzie chodzą do kościoła?

Diecezja warszawsko-praska publikuje wyniki badania dominicantes i communicantes.

Diecezja warszawsko-praska podała do wiadomości wyniki liczenia tzw. dominicantes i communicantes, czyli uczestniczących w niedzielnej Mszy św. i przystępujących do komunii św. Badanie religijności, przeprowadzane co roku na zlecenie Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego SAC, odbyło się 25 października br. Z uzyskanych danych wynika, że do kościoła uczęszcza 24,1 proc. diecezjan, a do stołu eucharystycznego przystępuje 46,2 proc. z nich.

Najniższy wskaźnik dominicantes zanotowano 25 października w parafii św. Marii Magdaleny w Warszawie na Ugorach. Tego dnia do kościoła przyszło zaledwie 11,2 proc. parafian. Najwięcej, aż 70,1 proc. parafian uczestniczyło w Eucharystii w parafii Miłosierdzia Bożego w Rudzienku. Z 21 dekanatów diecezji warszawsko-praskiej najlepiej pod tym względem wypadł dekanat Mińsk Mazowiecki – św. Antoniego z Padwy.

W zestawieniu parafii o najwyższym wskaźniku dominicantes prym wiedzie z kolei parafia Trójcy Świętej w Ząbkach, gdzie do komunii św. przystępuje 81,8 proc. wiernych. Najniższy wskaźnik przystępujących zanotowano z kolei w parafii NMP Matki Kościoła w Markach - 28,8 proc.

Pełny wykaz dekanatów oraz parafii z najwyższym i najniższym wskaźnikiem dominicantes i communicantes można znaleźć na stronach diecezji warszawsko-praskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma