• facebook
 • rss
 • Nowi zastępcy wojewody

  Tomasz Gołąb

  dodane 11.01.2016 18:43

  Sylwester Dąbrowski i Artur Standowicz zostali zastępcami wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery.

  Sylwester Dąbrowski otrzymał dziś powołanie na stanowisko I wicewojewody mazowieckiego, a Artur Standowicz na stanowisko II wicewojewody mazowieckiego. Powołania, w imieniu premier Beaty Szydło, wręczył Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki.

  Sylwester Dąbrowski od 2011 roku zastępca dyrektora Domu Pomocy Społecznej św. Józefa w Mieni (powiat miński). W latach 1997 - 1998 i 2001 – 2010 był wójtem gminy Mińsk Mazowiecki, a w latach 1998 – 2001 zastępcą wójta gminy Mińsk Mazowiecki. Wcześniej był leśniczym w Nadleśnictwie Mińsk Mazowiecki. W latach 1990 - 2002 pełnił mandat radnego Rady Gminy Mińsk Mazowiecki, a w latach 1990 – 1994 był jej wiceprzewodniczącym i delegatem do Sejmiku Województwa Siedleckiego. W roku 1991 współtworzył struktury Porozumienia Centrum w województwie siedleckim, w 1994 roku był współtwórcą i pierwszym przewodniczącym Klubu Gazety Polskiej w Mińsku Mazowieckim. Obecnie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości – sekretarzem Zarządu Okręgu nr 18 siedlecko-ostrołęckiego i szefem struktur powiatowych w Mińsku Mazowieckim. Sylwester Dąbrowski jest także działaczem Ochotniczych Straży Pożarnych i stowarzyszenia „Sigma” w Mińsku Mazowieckim, wspierającego osoby niepełnosprawne i niedostosowane społecznie. Ukończył administrację na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada specjalizację z zakresu organizacji pomocy społecznej. Jest żonaty, ma dwoje dzieci i troje wnucząt. Interesuje się polityką, sportem, fotografią i wędkarstwem.

  II wicewojewoda Artur Standowicz w latach 2007 – 2015 pełnił funkcję dyrektora kancelarii prezydenta Radomia. Wcześniej był asystentem wojewodów: Tomasza Kozińskiego, Wojciecha Dąbrowskiego oraz Jacka Sasina, a od 2015 r. doradcą wójta gminy Jastrzębia. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Interesuje się polityką, fotografią, i sportem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół