• facebook
 • rss
 • Drugie życie pawilonu

  Tomasz Gołąb

  dodane 16.01.2016 18:17

  Przed Pałacem Kultury pozostawiono pawilon po Metrze. Po co?

  W dawnym pawilonie informacyjnym Metra, u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej powstało miejsce spotkań i dyskusji o Warszawie. Pawilon Warszawa ma być również punktem informacji o mieście dla turystów.

  - Żal nam się zrobiło tego eleganckiego budynku - mówi Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy. - Chcemy, aby jeszcze lepiej służył mieszkańcom.

  W każdą sobotę od godz. 12 edukatorzy muzealni ponownie zaproszą rodziny z dziećmi w wieku od 4 do 10 lat na warsztaty, których tematyką będzie historia Warszawy.

  Zaś od połowy stycznia w pawilonie codziennie odbywać się będą projekcje filmowe, warsztaty dla dzieci, lekcje muzealne i spotkania.

  Działania te będą odwoływały się zarówno do fascynującej historii stolicy, jak i do jej współczesnego partycypacyjnego charakteru.

  W Pawilonie Warszawa edukatorzy Muzeum Warszawy poprowadzą także lekcje muzealne dla szkół podstawowych i gimnazjów poświęcone m.in. historii warszawskich dzielnic, topografii pomników i płaskorzeźb przedstawiających zwierzęta oraz historii dworców kolejowych i roli kolei w życiu mieszkańców Warszawy.

  Zgłoszenia na lekcje muzealne oraz warsztaty edukacyjne dla dzieci przyjmuje Dział Edukacji Muzeum Warszawy, tel. 22 596 67 17, e-mail:edukacja@muzeumwarszawy.pl.

  Atrakcją dla turystów zwiedzających Warszawę będą odbywające się codziennie od 14.00 projekcje filmu dokumentalnego o Warszawie 1939–1945 „Warszawa nie zapomni”.

  Dokument ten prezentuje historię bohaterskiego miasta, jego walkę w czasie II wojny światowej oraz powojenną odbudowę.

  Film pokazywany będzie z napisami w języku angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim, hiszpańskim i włoskim.

  W pawilonie warszawiacy jak i zainteresowani turyści, będą mogli również skorzystać z czytelni książek o dziejach Warszawy, jej dzielnicach, a także dowiedzieć się więcej na temat strategii rozwoju miasta.

  Dzięki współprowadzącym obiekt - Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy oraz Stołecznemu Biuru Turystyki, Pawilon Warszawa będzie otwartym dla wszystkich punktem informacji o Warszawie oraz miejscem dyskusji o budżecie partycypacyjnym, konsultacji społecznych i inicjatyw lokalnych. Dodatkową ofertą pawilonu będzie możliwość niekomercyjnego wynajęcia przestrzeni.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół