• facebook
 • rss
 • Zbezcześcili figurę Maryi

  Tomasz Gołąb /policja.waw.pl

  dodane 16.01.2016 22:01

  Pięcioro podejrzanych o kradzież i rozbicie figury Maryi sprzed kościoła pallotynów na Pradze.

  Policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego zatrzymali pięć osób podejrzewanych o kradzież i uszkodzenie figury Maryi z przykościelnej kapliczki.

  19-letnie: Jolanta W. i Izabela Z., 18-letni Maciej K., 21-letni Michał D. i 25-letni Mateusz K. wpadli w ręce funkcjonariuszy tuż po zgłoszeniu, kiedy w środku nocy dotarli z figurą na jeden z przystanków.

  Już usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży i uszkodzenia mienia.

  Chodzi o figurę Maryi, która stała przed sanktuarium pallotynów przy ul. Skaryszewskiej.

  Figura była zabezpieczona szybą. Tuż przed 2.00 w nocy pod numer alarmowy zatelefonowała kobieta, która powiadomiła, że z okna zauważyła pięć młodych osób, które wynoszą z terenu kościoła figurę Maryi.

  Na miejsce szybko przyjechał patrol policji. Funkcjonariusze już z daleka widzieli grupę osób zmierzającą w stronę przystanku.

  Na widok radiowozu młodzi ludzie odstawili figurę i stanęli z dala od niej. Podczas interwencji początkowo próbowali udawać, że nie wiedzą o co chodzi ani też skąd figura się tu wzięła. Zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

  Prezentacja systemu kamer 3D do pomiarów na miejscu wypadku samochodowego   Prezentacja systemu kamer 3D do pomiarów na miejscu wypadku samochodowego Tomasz Gołąb /Foto Gość Straty wyceniono na 2 tys. zł. Figura dla okolicznych mieszkańców ma jednak olbrzymią wartość niematerialną.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół