• facebook
 • rss
 • Przyjaciele Miłości Miłosiernej

  Agata Ślusarczyk

  dodane 05.02.2016 17:35

  14 lutego w parafii Najświętszego Zbawiciela zainauguruje swoją działalność grupa kontemplacyjna Przyjaciół Miłości Miłosiernej. W stolicy działa siedem takich grup.

  Kręgi Przyjaciół Miłości Miłosiernej, które kontemplują fenomen Miłości Miłosiernej zapisany w Słowie Bożym działają już w ponad 20 miastach w Polsce.

  - Jesteśmy "duchową rodziną" - ludźmi różnych stanów i zawodów, należymy do różnych wspólnot, to co nas łączy, to zachwyt nas duchowością Miłości Miłosiernej - wyjaśniają małżonkowie Monika i Marcin Gajdowie, inicjatorzy pierwszej grupy Przyjaciół Miłości Miłosiernej, która zawiązała się w Bolechowie koło Szczecina.

  14 lutego Mszą św. o godz. 15 w parafii Najświętszego Zbawiciela zainauguruje swoją działalność ósmy w stolicy krąg Przyjaciół Miłości Miłosiernej, a 27 lutego o godz. 16 wykład "Umysł. Pomoc czy przeszkoda na drodze duchowej? Trzy cnoty teologalne” w dolnym kościele wygłoszą założyciele pieszej wspólnoty - Monika i Marcin Gajdowie.

  Nowa grupa spotykać się będzie w czwartki o godz. 19.15 w kościele. Główną częścią spotkania będzie kontemplacja Słowa Bożego metodą Lectio Divina, która składa się z poszczególnych elementów: lectio (czytanie), meditatio (rozważanie), oratio (modlitwa spontaniczna), contemplatio (modlitwa kontemplacyjna).

  - Poprzez pogłębioną medytację, chcemy odkrywać bezwarunkową miłości Boga, spotykać się z Nią na modlitwie i żyć Nią na co dzień - wyjaśnia ks. Paweł Stępień, odpowiedzialny za parafialną wspólnotę.

  Uczestnicy kręgu będą także m.in. zgłębiać nauczanie Kościoła katolickiego i duchowość ojców Kościoła - św. Jana od Krzyża i św. Teresy z Avila. Członkowie grupy będą mogli także brać udział w rekolekcjach przybliżających duchowość Miłości Miłosiernej i warsztatach organizowanych przez małżeństwo Gajdów.

  - Do grupy może dołączyć każdy, kto ma potrzebę pogłębionej modlitwy Słowem Bożym - wyjaśnia opiekun.

  Na rozważaniu Słowa Bożego spotyka się także grupa w parafii św. Barbary w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Szpitalnej 69 (we wtorki po Mszy św. o godz. 18), parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przy ul. Wojciechowskiego 32 (co dwa tygodnie w soboty o godz. 19), a także w kościele MB Jasnogórskiej przy ul. Łazienkowskiej 14 (w niedziele o godz. 19).

  Grupy funkcjonują także w diecezji praskiej: w Otwocku w parafii Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Czerskiej 21 (środy po Mszy św. o godz. 18) oraz parafii bł. ks. Kłopotowskiego przy ul. Andriollego 73 (poniedziałki po Mszy św. o godz. 18), w Ząbkach w parafii Zesłania Ducha Świętego ul. Powstańców 30 (w czwartki o godz. 20).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół