Nowy numer 17/2018 Archiwum

Komendant odwołany

Komendant stołeczny policji nadinspektor Michał Domaradzki został odwołany ze stanowiska.

Komendant stołeczny policji nadinspektor Michał Domaradzki został odwołany ze stanowiska.

Domaradzki objął stanowisko szefa warszawskiej policji we wrześniu 2014 r. Zbierał dobre oceny współpracowników i władz Warszawy. Wcześniej był komendantem wojewódzkim policji w Lublinie. 43-letni oficer pracę w policji rozpoczął w 1992 r., w pionie kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku Kamiennej. W 2004 r. został powołany na stanowisko komendanta powiatowego w tym mieście.

W latach 2006-2008 kierował komendą powiatową w Ostrowcu Świętokrzyskim. Później objął kierownictwo kieleckiej policji. W 2010 r. otrzymał nominację na pierwszego zastępcę świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach. W 2012 r. powołany na stanowisko I zastępcy komendanta stołecznego policji. Od czerwca 2013 r. pełnił funkcję lubelskiego komendanta wojewódzkiego policji.

Michał Domaradzki jest magistrem politologii; interesuje się m.in. sztukami walki i historyczną literaturą. Według nieoficjalnych informacji tvn24 nadinspektorowi ma zostać powierzona misja reprezentowania polskiej policji na Ukrainie, Białorusi lub w Rosji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma