• facebook
 • rss
 • Potrzebna żywność na święta

  Tomasz Gołąb

  dodane 03.03.2016 10:02

  W piątek i w sobotę tysiące wolontariuszy będą zbierać żywność w marketach. To już 10. akcja „Tak, pomagam!”.

  W ciągu dziewięciu dotychczas przeprowadzonych zbiórek żywności wolontariusze Caritas zebrali ponad dwa tysiące osiemset ton żywności, a przygotowane dzięki nim paczki trafiły do około 608 tys. osób z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez  diecezjalne Caritas. 04 i 05 marca, w piątek i w sobotę, Caritas w całej Polsce organizuje dziesiątą, przedświąteczną zbiórkę żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”.  

  Podczas wielkanocnej zbiórki, która zostanie przeprowadzona w supermarketach i sieciach handlowych, wolontariusze Caritas będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których placówki Caritas, przygotują świąteczne posiłki i paczki dla najuboższych rodzin w Polsce.

  Zbierane będą artykuły codziennej potrzeby takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze dla najmłodszych, konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości.   

  – Nadchodzące święta są czasem pięknym ale też dla bardzo wielu rodzin, z powodu biedy, trudnym. Paczki żywnościowe powinny im dać poczucie czyjejś życzliwej obecności – mówi dyrektor Caritas Polska, ks. Marian Subocz

  W tegorocznej akcji będzie uczestniczyło około 10 tys.  wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i  Szkolnych Kół Caritas, którzy będą zbierać żywność w około 2 tys. sklepów w całej Polsce. Zbiórka żywności prowadzona będzie w sklepach sieci: Biedronka, POLOmarket, Lewiatan, Mila, w hipermarketach: Carrefour,  Auchan, Tesco, w sklepach: Społem, Netto, ABC, Intermarche, Jedynka, Piotr i Paweł, Real, Stokrotka, i wielu innych. Zbiórka odbędzie się w piątek miedzy 12.00 a 20.00 oraz w sobotę między 10.00 a 20.00 lub do zamknięcia sklepu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół