• facebook
 • rss
 • Będzie nadzorować 6,7 tys. szkół

  Tomasz Gołąb /www.mazowieckie.pl

  dodane 14.03.2016 14:18

  Aurelia Michałowska została powołana przez minister edukacji Annę Zalewską na stanowisko kuratora oświaty w woj. mazowieckim. Zastąpiła na tym stanowisku Dorotę Sokołowską - poinformowało w poniedziałek Kuratorium Oświaty w Warszawie.

  Nowy kurator został wyłoniony w drodze konkursu. Przed objęciem stanowiska Aurelia Michałowska przez 8 lat pełniła funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 im. św. Kazimierza Jagiellończyka w Radomiu. Jest nauczycielem dyplomowanym z 30-letnim stażem pracy, posiada II stopień specjalizacji zawodowej.

  W latach 2007-2009 była zastępcą dyrektora Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Radomia. Wcześniej związana z Kuratorium Oświaty w Warszawie jako wizytator radomskiej delegatury.

  Aurelia Michałowska jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego – magistrem edukacji początkowej. Odbyła również studia podyplomowe z zakresu Aurelii Michałowskiej będzie podlegać ponad 6,7 tys. szkół na Mazowszu   Aurelii Michałowskiej będzie podlegać ponad 6,7 tys. szkół na Mazowszu Tomasz Gołąb /Foto Gość kształcenia zintegrowanego oraz zarządzania oświatą i marketingu, a także liczne kursy i szkolenia (m.in. z nadzoru pedagogicznego, technologii informacyjnych i edukacji medialnej w praktyce szkolnej).

  Mazowiecki Kurator Oświaty jest organem administracji zespolonej, który działa w imieniu wojewody. Sprawuje nadzór pedagogiczny nad 6 707 szkołami i placówkami oświatowymi (1 667 szkołami podstawowymi, 946 gimnazjami i 891 szkołami ponadgimnazjalnymi dla młodzieży). Kuratorium posiada pięć delegatur: w Ciechanowie, Ostrołęce, Płocku, Radomiu i Siedlcach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół