• facebook
 • rss
 • Pod Papieskim Krzyżem

  Tomasz Gołąb

  dodane 01.04.2016 14:39

  2 kwietnia mija 11. rocznica jego śmierci. Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza pod Papieski Krzyż.

  2 kwietnia mija jedenasta rocznica śmierci Jana Pawła II. Także w tym roku Centrum Myśli Jana Pawła II będzie towarzyszyć warszawiakom w tym szczególnym dniu.

  - Spotkamy się o godz. 21 na placu Piłsudskiego, aby wspólnie wsłuchać się w słowa Jana Pawła II o miłosierdziu i przebaczeniu. W trakcie czuwania prowadzonego przez Chór Centrum Myśli Jana Pawła II będą odczytywane fragmenty encykliki Dives in Misericordia. Podobnie jak w latach ubiegłych o godz. 21.37 zostanie odegrany na trąbce utwór Cisza oraz zostanie zmówiona krótka modlitwa do Świętego - zaprasza Marcin Nowak, koordynator tegorocznych obchodów rocznicy 2 kwietnia.

  Wcześniej, już od godz. 20.00, na placu Piłsudskiego wolontariusze Światowych Dni Młodzieży będą zachęcać przechodniów do wspólnego śpiewania, zatrzymania się w codziennej gonitwie, refleksji o miejscu człowieka w świecie, opowiedzą również o wyzwaniu, które stawiają przed nami zbliżające się Światowe Dni Młodzieży.

  Ale Centrum Myśli Jana Pawła II nie ograniczy swoich działań jedynie do placu Piłsudskiego.

  W Niedzielę Miłosierdzia papieskie wspominanie będzie obecne w wybranych kościołach przy Trakcie Królewskim. Dzięki współpracy z proboszczami przed każdą mszą św. będzie można wysłuchać wybranych fragmentów homilii Jana Pawła II na temat miłosierdzia.

  Już od piątku Stypendyści m.st. Warszawy im. Jana Pawła II będą w różnych punktach stolicy rozdawać warszawiakom ulotki z pamiętną sceną przebaczenia Aliemu Ağcy, która ma skłonić do refleksji na temat miłosierdzia i jego roli.

  – To właśnie z przebaczenia, które jest jednym z filarów miłosierdzia, a którego tak bardzo wszyscy potrzebujemy, chcemy uczynić główny motyw naszych działań w przestrzeni miejskiej. Bardzo zależy nam na tym, aby przypomnieć sobie i warszawiakom, że miłość to nie piękna teoria, ale konkret codzienności, który wyraża się w postawie i uczynkach wobec drugiego człowieka. Tak rodzi się solidarność. Tego uczył nas Jan Paweł II, który przypominał, że nie ma solidarności bez miłości, a prawdziwej miłości nie ma bez przebaczenia – mówi Marcin Nowak.

  Uroczystości związane z jedenastą rocznicą śmierci Papieża Polaka organizowane są również lokalnie. Na stronie internetowej www.centrumjp2.pl dostępne jest zestawienie papieskich inicjatyw dzielnicowych, parafialnych i miejskich, aby każdy mógł zobaczyć, co dzieje się w jego sąsiedztwie i włączyć się we wspólne działanie upamiętniające Jana Pawła II.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół