• facebook
 • rss
 • On nie jest sprawiedliwy po ludzku

  Agnieszka Kurek-Zajączkowska

  dodane 03.04.2016 09:20

  Po raz drugi w bazylice NSJ przy ul. Kawęczyńskiej 53 odbyło się Uwielbienie na Pradze.

  - Spoglądasz na nas z miłością. Nie osądzasz nas. A my czasami boimy się przyjść do Ciebie. Boimy się, że okażesz się w spotkaniu z nami „sprawiedliwy po ludzku”. A Ty w sakramencie pojednania przekazujesz nam swoje Miłosierdzie. Prosisz: ”Idź i nie grzesz więcej” - mówił 2 kwietnia kapłan prowadzący adorację w bazylice Najświętszego Serca Jezusa.

  Każda modlitewna inspiracja przeplatana była piosenką w wykonaniu zespołu El Camino, inspirującym się muzyką gospel, jazzem i współczesną muzyką elektroniczną.

  Artyści przygotowali utwory ze swoich płyt " Bliżej" i "Miłość niepojęta".

  Podczas tego wieczoru nie może zabraknąć Matki Chrystusa. Zaprośmy Tą, którą św. Jan Bosko zawsze prosił o pomoc. W naszym życiu pojawiają się trudności, powierzmy je przez Maryję Miłosiernemu Jezusowi – zachęcał prowadzący uwielbienie kapłan   Podczas tego wieczoru nie może zabraknąć Matki Chrystusa. Zaprośmy Tą, którą św. Jan Bosko zawsze prosił o pomoc. W naszym życiu pojawiają się trudności, powierzmy je przez Maryję Miłosiernemu Jezusowi – zachęcał prowadzący uwielbienie kapłan Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość Uwielbienie rozpoczęło się Mszą św. odprawioną w intencji dzieci z Pragi, a także z prośbą, by prawobrzeżna cześć Warszawy dostąpiła Bożego Miłosierdzia. Zakończyło się spotkaniem integracyjnym organizatorów modlitwy z uczestnikami. Świadectwem wiary podzielili się członkowie zespołu El Camino. Przez cały czas można było skorzystać z sakramentu pokuty i pojednanie.

  - Uwielbienie na Pradze to przejaw Nowej Ewangelizacji. Łączymy modlitwę i muzykę, by zbliżać ludzi do Boga. Warto dodać, że spotkania są inicjatywa oddolną powstałą dzięki fundacji „Chrześcijańskie Granie” i Oratorium im. św. Jan Bosko – wyjaśniał Michał Guzek, współorganizator wydarzenia.

  Kolejne Uwielbienie na Pradze odbędzie się w Boże Ciało, 26 maja. Oprawę muzyczną modlitwy zapewni zespół Soudarion.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół