• facebook
 • rss
 • Papież przywiezie wam nadzieję

  Tomasz Gołąb

  dodane 04.04.2016 15:22

  Rzecznik Watykanu o pielgrzymce Franciszka na Światowe Dni Młodzieży.

  - Franciszek spotka się z młodymi w sytuacji, kiedy przeżywamy w Europie III wojnę światową, wojnę w kawałkach, wojnę pełzającą. Mamy wielkie problemy imigracyjne, kryzys ekologiczny. Papież będzie zachęcał młodych, by wobec tych problemów wyszli z odwagą i nadzieją, by nie bali się stawić im czoła - powiedział rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi podczas konferencji zorganizowanej w związku z pielgrzymką papieża Franciszka do Polski na Światowe Dni Młodzieży w lipcu br.

  Rzecznik papieża stwierdził, że Papież przybywa, by celebrować ŚDM w miejscu fundamentalnym dla nabożeństwa Miłosierdzia Bożego. A miłosierdzie jest centrum przesłania tego pontyfikatu.

  Ks. Federico Lombardi, były prowincjał jezuitów we Włoszech, a także wieloletni dyrektor programowy Radia Watykańskiego, zwrócił uwagę, że centrum przesłania tego pontyfikatu stanowi miłosierdzie.

  - Papież patrzy na świat z punktu widzenia człowieka, który cierpi, i to jest bardzo głęboko ewangeliczne - mówił ks. Lombardi. Dodał, że papież bardzo często cytuje 25 rozdział Ewangelii św. Mateusza, który mówi o tym, w jaki sposób będziemy sądzeni my i świat.

  Wymienił także inne wspólne dla Jana Pawła II i Franciszka cechy sprawowania urzędu następcy św. Piotra.

  - To bliskość i bezpośredniość, bardzo konkretny język. Widzimy zainteresowanie młodzieżą, ale także ekumenizm. Jan Paweł II i Franciszek rozpoczęli swoje pontyfikaty od Synodu Biskupów na temat rodziny. Podobne jest również wielkie pragnienie odwiedzenia Rosji i Chin - podkreślił ks. Lombardi. - Jestem pewien że ŚDM to będzie wielki impuls nadziei dla świata - zakończył rzecznik Watykanu.

  W spotkaniu z dziennikarzami wzięli także udział: nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński, rzeczniczka ŚDM Dorota Abdelmoula i rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.

  - Franciszek stał się papieżem siódmego kontynentu - kontynentu cyfrowego. Jeśli każdy z dwóch milionów uczestników ŚDM będzie miał 500 przyjaciół na Facebooku, orędzie papieża trafi do miliarda ludzi - podkreślił ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik KEP, dodając że Jan Paweł II był papieżem-pielgrzymem, Benedykt XVI papieżem-profesorem, a Franciszek jest papieżem-proboszczem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • sorcier
   04.04.2016 16:03
   Szóstym kontynentem jest Antarktyda. Tak przynajmniej nauczono mnie w szkole.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół