• facebook
 • rss
 • Czy jest miłosierdzie w mieście?

  dodane 08.06.2016 23:09

  Czym jest miłosierdzie? Jakie osoby kojarzą się z miłosierdziem? Co to są uczynki miłosierdzia? Takie pytania zadawali mieszkańcom wolontariusze ŚDM.

  "Czy jest miłosierdzie w mieście” - pod takim hasłem wystartowała gra miejska dla wolontariuszy, którzy zgłosili się do wsparcia Dni w Diecezjach podczas ŚDM.

  Podzieleni na dwuosobowe zespoły wolontariusze mieli do wykonania różne zadania związane z hasłem tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. Ochotnicy układali m.in. krzyżówkę z hasłem "miłosierdzie” i wyszukiwali ulubionych fragmentów z Pisma Świętego dotyczących miłosierdzia.

  Kolejny punkt był realizowany już na mieście. Wolontariusze mieli za zadanie dowiedzieć się, czy w mieście takim jak Warszawa jest czas na miłosierdzie. Pomóc im w tym miała specjalnie przygotowana na ten cel ankieta. - Chcieliśmy zebrać nie tylko opinie warszawiaków na temat dzieł miłosierdzia, ale także wysondować, czy mieszkańcy wiedzą, jakie wydarzenia związane z miłosierdziem odbędą się w stolicy w ramach ŚDM - tłumaczyła Marta Kukowska, odpowiedzialna za miejski wolontariat na ŚDM.

  Wolontariusze mieli do przeprowadzenia po 30 ankiet w różnych punktach miasta - na Starym Mieście, bulwarach, Krakowskim Przedmieściu, stacji Metro Centrum, ul. Chmielnej czy na stacji Metro Kabaty. - Przechodnie nie zawsze będą mili i mieli czas, wieli z nich będzie zmęczonych, spieszących się do domu. To ćwiczenie pozwoli wam poczuć się jak pielgrzym ze ŚDM, który musi zapytać o drogę, czy toaletę - wyjaśniali organizatorzy.

  Trening wydobywania informacji nie był łatwy. Wolontariuszka Ania początkowo miała duży opór, by rozmawiać z przechodniami na ulicy. Kilkoro z nich bezskutecznie zaczepiła. - Wszyscy się gdzieś spieszą, trudno jest ich zatrzymać - mówiła. Z kolei Barbara do wywiadów podeszła z dużym optymizmem. - Ciekawe, co ludzie odpowiedzą na temat miłosierdzia - mówiła.

  Wyniki ankiety poznamy niebawem. - Chcemy sprowokować dyskusję o miłosierdziu. W czerwcu i lipcu o miłosierdziu będziemy także rozmawiać z praktykami - mówią organizatorzy z Centrum Myśli Jana Pawła II.

  Gra miejska była jednym z elementów projektu Miasto Miłosierdzia, które zostanie otwarte na Krakowskim Przedmieściu podczas Dni w Diecezjach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół