• facebook
 • rss
 • Znasz miejsce lub osoby?

  jjw

  dodane 09.06.2016 18:30

  Muzeum Powstania Warszawskiego prosi o pomoc w identyfikacji archiwalnych zdjęć.

  W zbiorach Muzeum Powstania Warszawskiego znajdują się ponad 32 tys. archiwalnych zdjęć. Każde z nich jest szczegółowo opracowywane - specjaliści ustalają, kto i kiedy je zrobił, określają miejsce wykonania, a w niektórych przypadkach nawet tożsamość uwiecznionych osób.

  Jednak kilkadziesiąt fotografii budzi ich wątpliwości. Licząc na wiedzę i zapał internautów, Muzeum zwraca się do nich z prośbą: pomóżcie nam wyjaśnić, gdzie zostały wykonane te zdjęcia!

  Od 9 czerwca na fanpage’u Muzeum Powstania Warszawskiego będą zamieszczane fotografie, co do których nie ma pewności, gdzie zostały wykonane.

  Do końca lipca codziennie (nie licząc weekendów) publikowane będzie nowe zdjęcie, a internauci będą mogli wesprzeć muzealników w trudnej pracy identyfikacyjnej. Każda ich sugestia będzie następnie weryfikowana przez specjalistów z Działu Ikonografii Muzeum Powstania Warszawskiego.

  - Identyfikacja archiwalnych zdjęć to naprawdę trudna i wymagająca praca. Aby osiągnąć w niej sukces, trzeba łączyć w sobie cechy historyka, socjologa i detektywa. Jedna cecha musi być jednak nadrzędna: miłość do Warszawy i zapał do pogłębiania wiedzy na jej temat. Jestem przekonany, że wśród tysięcy internautów, którzy dowiedzą się o naszej akcji, znajdzie się wielu spełniających te kryteria - powiedział Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

  Akcja potrwa do końca lipca. Na profilu Muzeum na Facebooku (www.facebook.com/1944pl) udostępnionych zostanie ponad 40 zagadkowych fotografii ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego. Propozycje identyfikacji należy wpisywać na Facebooku, w komentarzach pod danym zdjęciem.

  Podobną akcję Muzeum przeprowadziło w 2013 r., a z opublikowanych wtedy 51 nierozpoznanych zdjęć, internauci zidentyfikowali aż 48 z nich.

  Trzy nadal nierozpoznane udostępnimy również w tym roku. Może ktoś spojrzy na nie „świeżym okiem” i dostrzeże coś, czego nikt dotąd nie zauważył? 

  Osobą kontaktową w sprawie akcji rozpoznawania zdjęć jest Jakub Król z Działu Promocji Muzeum Powstania Warszawskiego: jkrol@1944.pl; 22 539 79 79. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół