• facebook
 • rss
 • Okradli bazylikę na Pradze

  Tomasz Gołąb

  dodane 13.06.2016 14:44

  Łomami rozbili skarbonę stojącą w głównej nawie i ukradli 2 tys. zł, które parafia zbierała na windę.

  Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu na Pradze Północ poszukują sprawców włamania do bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej, do której doszło 30 maja.

  - Z bólem serca muszę powiedzieć o czymś, co przydarzyło się w nocy z 30 na 31 maja. Nieznani sprawcy włamali się do naszej bazyliki. Jak pokazują kamery, o 2.14 trzech młodych ludzi wybiło szybę w oknie nad księgarnią św. Jana Bosko i weszło do kościoła. Łomami rozbili skarbonę stojącą w głównej nawie i ukradli pieniądze, które parafianie ofiarowali na budowę, tak potrzebnej, windy. Policja już prowadzi dochodzenie. Dla niektórych świętość miejsca nie znaczny nic. To smutne. A jeszcze bardziej przerażający jest fakt, że coraz młodsze osoby nie mają szacunku dla obiektów sakralnych i uczuć religijnych - mówił w ogłoszeniach parafialnych proboszcz parafii ks. Edmund Modzelewski SDB.

  Wszyscy, którzy byli świadkami tego zdarzenia, bądź posiadają informacje, które pomogą w ustaleniu sprawcy, proszeni są o kontakt z Komendą Rejonową Policji Warszawa VI, ul. Jagiellońska 51, tel. całodobowy 22 603 75-55, 22 603 75-56. Sprawę prowadzą policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu Łupem złodziei padło 2 tys. zł. 

  Informacje można przekazać także w formie elektronicznej pisząc na adres: oficer.prasowy.krp6@ksp.policja.gov.pl.

  Czytaj także:

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół