• facebook
 • rss
 • Nowi proboszczowie

  Tomasz Gołąb

  dodane 14.06.2016 17:03

  Kardynał Kazimierz Nycz wręczył dekrety nowym proboszczom archidiecezji warszawskiej. - Zachowajcie dyspozycyjność i służebność nowym wspólnotom - mówił metropolita warszawski, odbierając przysięgę.

  Podczas uroczystości w Domu Arcybiskupów Warszawskich kard. Kazimierz Nycz podziękował za wierną służbę Kościołowi lokalnemu odchodzącym na emeryturę proboszczom parafii św. Bartłomieja Apostoła w Rybiu oraz parafii Dobrego Pasterza na Woli.

  Ks. Bartłomieja Kapałkę, dotychczasowego proboszcza w dekanacie raszyńskim zastąpi ks. Dominik Koperski, dotychczasowy dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.

  Ks. Zdzisława Struzika zastąpi na Woli ks. Zdzisław Rogoziński, dotychczasowy ojciec duchowny w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Obydwaj dotychczasowi proboszczowie po 1 lipca pozostaną w parafiach w charakterze rezydentów.

  Kard. Kazimierz Nycz wręczył także dekret proboszczowski dotychczasowemu administratorowi parafii Świętej Trójcy w Belsku, ks. Jarosławowi Siuchcie.

  Metropolita warszawski wręczył także dekrety zmieniające funkcje w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. Nowym Dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Rodzin archidiecezji warszawskiej został ks. Marcin Szczerbiński, a ks. Krzysztof Adamski, dotychczasowy wikariusz parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Lesznie, w dek. błońskim - wizytatorem nauczania religii i duszpasterzem młodzieży w rejonie południowym, z zamieszkaniem w Domu Rekolekcyjnym WMSD w Podkowie Leśnej.

  Dodatkowo ks. Aleksander Michalak, dotychczasowy wikariusz parafii św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej, w dek. brwinowskim, skierowany do odbycia studiów specjalistycznych w zakresie duchowości w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie. Ks. Moisés Marín Pérez, dotychczasowy rezydent w parafii św. Augustyna w Warszawie, w dek. wolskim, mianowany prefektem alumnów w Archidiecezjalnym Seminarium Misyjnym „Redemptoris Mater” w Warszawie, przy zachowaniu zadań pełnionych w Sądzie Metropolitalnym Warszawskim. Ks. Piotr Staniewicz, dotychczasowy rezydent w parafii Wniebowzięcia NMP w Babicach, w dek. laseckim, mianowany dyrektorem Biblioteki w Metropolitalnym Seminarium Duchownym św. Jana Chrzciciela w Warszawie i rezydentem w parafii św. Jana Kantego w Warszawie, w dek. żoliborskim, a ks. Paweł Walkiewicz, pełniący dotychczas obowiązki i funkcje w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, mianowany ojcem duchownym w Metropolitalnym Seminarium Duchownym św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Ks. Sebastian Wawrzyński, dotychczasowy wikariusz parafii św. Augustyna w Warszawie, w dek. wolskim, skierowany do odbycia studiów specjalistycznych w zakresie prawa kanonicznego w Instytucie DiReCom w Lugano, a ks. Mateusz Wyrzykowski, dotychczasowy wikariusz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym, w dek. piaseczyńskim - na studia w zakresie biblistyki w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie.

  Czytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół