• facebook
 • rss
 • Nie tylko teologia

  Tomasz Gołąb /www.mkw.pl

  dodane 14.06.2016 18:27

  Choć Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie ma w swej nazwie teologię, to z roku na rok rozwija się oferta uczelni, przybywa kierunków i różnego typu szkoleń. Właśnie rusza Studium Małżeństwa i Rodziny oraz Akademia Dziennikarstwa.

  Choć Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie ma w swej nazwie teologię, to z roku na rok rozwija się oferta uczelni, przybywa kierunków i różnego typu szkoleń.

  Od roku akademickiego 2016/2017 wystartują: Studium Małżeństwa i Rodziny oraz Akademia Dziennikarstwa.

  Teologia to "serce" Papieskiego Wydziału Teologicznego, a studenci tego kierunku na Collegium Joanneum mają możliwość zdobycia kwalifikacji do nauczania religii w szkole.

  Mogą wybrać także specjalizację z teologii ogólnej i duchowości - zajęcia odbywają się w soboty bądź w formie e-learningowej a także trzech tygodniowych zjazdów w roku. Osoby pragnące pogłębiać swoją duchowość mogą skorzystać z Podyplomowych Studiów Duchowości lub Otwartego Studium Duchowości. Ponadto absolwenci teologii mogą zdobyć tytuł doktora w ramach specjalności z teologii dogmatycznej, pastoralnej i duchowości. Z kolei nauczyciele chcący uczyć etyki w szkołach mogą uzyskać potrzebne kwalifikacje w ramach Podyplomowych Studiów Etyki.

  Na PWTW działa także Instytut Nowej Ewangelizacji, a jego ramach Szkoła Liderów Nowej Ewangelizacji oraz Studium Animatorów Małżeństw w Parafii, a od roku akademickiego 2016/2017 również dwa nowe kierunki: Studium Małżeństwa i Rodziny oraz Akademia Dziennikarstwa.

  Szkoła Liderów Nowej Ewangelizacji skierowana jest do osób aktywnie zaangażowanych w życie Kościoła, a więc liderów i animatorów wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich, które pragną pogłębić swoją wiedzę z zakresu teologii, duchowości i eklezjologii, a także zdobyć umiejętności niezbędne do efektywnej pracy z grupą. Natomiast Studium Animatorów Małżeństw w Parafii, przygotowuje do towarzyszenia małżeństwom i udzielania profesjonalnej pomocy parom znajdującym się w kryzysie.

  Z kolei Studium Małżeństwa i Rodziny przeznaczone jest dla osób zaangażowanych w duszpasterstwo rodzin, głównie par małżeńskich. Jego celem ma być przygotowanie osób, które będą pomagać w przygotowaniu narzeczonych do małżeństwa (np. prowadzenie kursów przedmałżeńskich) oraz w duszpasterstwie parafialnym i poradniach.

  Natomiast Akademia Dziennikarstwa oferuje kompleksowe przygotowanie do pracy w mediach, w niemal wszystkich aspektach pracy dziennikarskiej. Skierowana jest przede wszystkim do osób młodych, administratorów parafialnych i kościelnych stron internetowych lub osób, które chcą poszerzyć swoje kompetencje zawodowe i umiejętności praktyczne.

  Collegium Joanneum prowadzi również Instytut Szkolenia Organistów oraz różnego typu kursy np.: języków starożytnych, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii świętej czy też Kurs Liturgiczny w zakresie fotografowania i filmowania w czasie uroczystości religijnych.

  - Znakomita kadra profesorów oraz praktyków gwarantuje najwyższą jakość nauczania. Jednak w naszej uczelni, oprócz misji edukacyjnej, kładziemy także nacisk na tworzenie wspólnoty profesorów i studentów oraz klimat formacji duchowej - podkreśla rektor PWTW ks. prof. Krzysztof Pawlina. - Podjęcie studiów na PWTW to inwestycja w kwalifikacje, umiejętności i rozwój duchowy. To doskonała droga do ożywienia wiary, lepszego zrozumienia sensu życia i pogłębienia relacji z Bogiem - dodaje.

  Szczegółowe informacje na temat rekrutacji na rok 2016/2017:

  • Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, Collegium Joanneum, ul. Dewaitis 3, 01-815 Warszawa, tel. 22 869 98 90, www.pwtw.pl.
  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół