• facebook
 • rss
 • Kopernik do potęgi szóstej

  Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

  dodane 04.08.2016 15:09

  7-letni Antek jest 6-milionowym gościem Centrum Nauki Kopernik.

  - Pierwszy raz czuję się, jak milioner - zareagował 7-letni Antek na tłum fotoreporterów i kamerzystów, którzy dokumentowali wejście 6-milionowego gościa Centrum Nauki Kopernik.

  - Jeszcze nie wszedłem dobrze, a już mi się podoba - dodał mały celebryta ze Stargardu Szczecińskiego, który przyjechał do Warszawy z mamą i tatą. W nagrodę otrzymał roczny bilet do CNK oraz tablet od firmy Samsung, partnera strategicznego Centrum.

   - Działamy ponad 5 lat, ale przez cały czas zaskakujemy naszych gości nowymi propozycjami. Eksponaty, które tu można zobaczyć zachwycają precyzją i dają możliwość swobodniejszego eksperymentowania i samodzielnego wyciągania wniosków - mówi Robert Firmhofer, dyrektor CNK  .

  Nowością w przestrzeni Kopernika są strefy wygodnych siedzisk, gdzie można odpocząć, porozmawiać, przejrzeć książki i czasopisma.

  - Niebawem wprowadzimy bilety elektroniczne, które będzie można wydrukować w domu lub wyświetlić na ekranie smartfona, a następnie wejść do Centrum bez konieczności podchodzenia do kasy - mówi Katarzyna Nowicka, rzecznik CNK.

  Centrum Nauki Kopernik to dziś siedem wysatw stałych, Teatr Robotyczny, Teatr Wysokich Napięć oraz laboratoria: chemiczne, fizyczne, biologiczne robotyczne.

  Na zewnątrz przez cały rok czynny jest Park Odkrywców, zaś na dachu - ogród. W Planetarium można oglądać filmy, pokazy na żywo i słuchać koncertów.

  Centrum przyświeca idea: "Jesteś odkrywcą. Jak my wszyscy". Dlatego wszystkiego można tu dotknąć, przesunąć i spróbować. Wszystko służy przekręcaniu, testowaniu i sprawdzaniu - szukaniu dziury w całym i poznawaniu świata zjawisk chemicznych i fizycznych.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół