• facebook
 • rss
 • Pisać jak Sienkiewicz

  jjw

  dodane 12.09.2016 13:43

  Nagrody "Giętkiego Pióra" czekają na uzdolnionych literacko warszawskich gimnazjalistów.

  W 100-lecie śmierci Henryka Sienkiewicza, Stowarzyszenia Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza zaprasza gimnazjalistów z Warszawy do udziału  w konkursie literackim o Nagrodę "Giętkiego Pióra". Po trzyetapowych rozgrywkach, laureatów Złotego, Srebrnego i Brązowego Pióra poznamy 5 maja 2017 r., podczas gali finałowej, zorganizowanej dokładnie w rocznicę śmierci Sienkiewicza.

  Pierwszy poziom konkursu - na najlepszy esej do 1000 słów z użyciem wskazanych przez opiekuna literackiego konkursu wyrażeń na temat „Na początku było słowo…” - rozegrany zostanie na poziomie szkoły. Autorzy pięciu najlepszych esejów z każdej szkoły spotkają się na drugim, pozaszkolnym etapie. Ich zadaniem będzie napisanie opowiadania, którego akcja będzie rozgrywała się w miejscu zamieszkania uczestnika konkursu, z wykorzystaniem albo elementów gwary warszawskiej, albo języka własnego pokolenia. 10 najlepszych autorów opowiadań powalczy o główne nagrody. W finale będą musieli napisać adaptację sceniczną lub scenariusz spektaklu teatralnego opartego na własnym opowiadaniu.

  Na każdym poziomie rozgrywek literackich uczestnicy konkursu będą mogli skorzystać on-line z pomocy opiekuna literackiego konkursu oraz poznać zasady konstruowania wskazanych w programie form literackich z zamieszczonych na stronie filmów instruktażowych.

  Dla laureatów trzech głównych nagród zostaną ufundowane specjalne nagrody rzeczowe: laptop, tablet i e-czytnik, natomiast laureaci poszczególnych etapów konkursu otrzymają dyplomy i drobne upominki. Nagrodami rzeczowymi i dyplomami zostaną również obdarowani szkolni opiekunowie literaccy, którzy doprowadzą swoich uczniów do finału konkursu.

  Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz inne szczegółowe informacje na: www.gietkiepioro.parafiada.pl.

   "Gość Niedzielny" jest patronem medialnym konkursu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół