• facebook
 • rss
 • Rodzina to nie towar

  Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

  dodane 22.09.2016 14:39

  Prawnicy, sędziowie, naukowcy i działacze na rzecz rodziny z całego świata wezmą udział w międzynarodowej konferencji na temat małżeństwa.

  W dniach 9-30 września 2016 r. Instytut Ordo Iuris wraz z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego organizuje międzynarodową konferencję naukową poświęconą tożsamości małżeństwa. Podczas dwudniowych obrad, wybitni teoretycy i praktycy z całego świata, reprezentujący różne specjalności, jak i obszary zaangażowania, w adekwatny sposób zmierzą się z intelektualnymi wyzwaniami, jakich współcześnie doświadczamy na gruncie prawa małżeńskiego. Szczegóły konferencji można znaleźć na stronie: tozsamosc.ordoiuris.pl.

  - Małżeństwo i rodzina, ich tożsamość i status na gruncie prawa oraz modyfikacje, którym ulegają, stanowią żywą i nieustannie powracającą kwestię polityczną. Ożywia ona również pytania podstawowe dla teorii prawa, a dotyczące natury i zakresu kompetencji prawodawczych państwa. Doświadczane współcześnie procesy kulturowe i towarzyszące im przemiany prawne sprawiają, że jesteśmy świadkami gwałtownych sporów o małżeństwo i szerzej – o kształt społeczeństwa. Czy prawo rodzinne ma stanowić odbicie rzeczywistości społecznej, czy też czynnik ją modyfikujący i kształtujący? Czy prawo powinno zatem chronić i stabilizować tożsamość związku małżeńskiego, czy może posługiwać się regulacją ustawową jako czynnikiem destabilizacji generującym zmianę społeczną? - zastanawia się Jerzy Kwaśniewski, prezes zarządu Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

  Wśród prelegentów są m.in.: prof. Jane Adolphe z Ave Maria School of Law, dr Joanna Banasiuk, wiceprezes Zarządu Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris (Uniwersytet w Białymstoku), prof. Stephen Baskerville z Patrick Henry College, Francisco Javier Borrego Borrego, były sędzia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, Sharon Slater, prezes zarządu Family Watch International, dr Jakob Cornides, pracownik Dyrekcji Generalnej ds. Handlu w Komisji Europejskiej, Sophia Kuby, dyrektor EU Advocacy, ADF International, czy adwokat Paul Diamond, pełnomocnik Christian Legal Centre.

  - Wierzymy, że podczas dwudniowych obrad, wybitni teoretycy i praktycy z całego świata, reprezentujący różne specjalności, jak i obszary zaangażowania, w adekwatny sposób zmierzą się z intelektualnymi wyzwaniami, jakich współcześnie doświadczamy na gruncie prawa małżeńskiego - mówi prof. Aleksander Stępkowski z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

  Zorganizowana przez Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji UW, konferencja pt. "Tożsamość małżeństwa i jej jurydyczna ekspresja" odbędzie się w Auli dawnej Biblioteki UW w dniach 29 - 30 września. Początek o 9.30. Wszystkie anglojęzyczne wystąpienia będą tłumaczone symultanicznie na język polski.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół