• facebook
 • rss
 • Cappuccino z misjonarzem

  jjw

  dodane 02.10.2016 20:00

  Gościem charytatywnej kawiarni Amakuru będzie werbista o. Tomasz Mikołajek.

  Werbista o. Tomasz Mikołajek od ponad 10 pracuje w Argentynie. Przyjedzie do warszawskiej charytatywnej kawiarni Amakuru, prowadzonej przez Pallotyńską Fundację Misyjną Salvatti.pl,  przed swoim powrotem na misje. Urodził się w Tczewie w 1974 r. Do zgromadzenia wstąpił w 1995 r. W roku 2003 przyjął święcenia kapłańskie i zaraz wyjechał na misje do Argentyny. Obecnie posługuje w miejscowości Pilar niedaleko Buenos Aires.

  "Niespełna 11 dni po moim przyjeździe do Alto Comedero miało miejsce zdarzenie, którego nie da się łatwo wymazać z pamięci. Zostaliśmy brutalnie napadnięci przez dwóch zamaskowanych osobników. Wyrwani ze snu o godz. 4 nad ranem myśleliśmy, że to jakiś senny koszmar, ale niestety była to rzeczywistość. Kilka celnych strzałów z pistoletu oraz kilka wystrzelonych w powietrze, rany cięte od noża, pistolet przyciśnięty do skroni – oto strzępy tego, co wydarzyło się w ciągu owych pamiętnych 45 minut w naszym domu parafialnym. O. Mariano – 74-letni Argentyńczyk, o. Tomasz Mikołajek – kolega z Polski, kleryk Ramon i ja przez długi czas nie potrafiliśmy się pozbierać po tamtym wydarzeniu. Wraz z o. Mariano pozostałem na tej misji i do tej pory obydwaj zadajemy sobie pytanie: dlaczego mieliśmy takie doświadczenie?"– mówił o Piotr Karolewski w wywiadzie dla pisma "Misjonarz".  

  O doświadczeniach misyjnych będzie można porozmawiać z o. Tomaszem Mikołajkiem SVD przy filiżance kawy w sklepie i kawiarni Amakuru, przy Al. Solidarności 101 w Warszawie, 3 października (poniedziałek) od 14.00 do 17.00. 

  Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl obejmuje swoim zasięgiem coraz więcej regionów świata, nękanych przez ubóstwo, wojny i klęski żywiołowe. Zdobywa fundusze na funkcjonowanie domu dla dzieci ulicy w Kolumbii – „Casa Hogar”. Prowadzi akcje fundraisingowe, z których fundusze przeznacza na dożywianie dzieci w Rwandzie, Demokratycznej Republice Konga i Kamerunie. Wspomaga także funkcjonowanie ośrodków zdrowia w tych krajach, zdobywając fundusze na leki i sprzęt medyczny. Wspomaga finansowanie edukacji pallotyńskich kleryków w Afryce. Angażuje się w budowę nowych obiektów duszpasterskich, edukacyjnych i medycznych. Wspomaga m. in. budowę oddziału położniczego w Kigali – Gikondo w Rwandzie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół