• facebook
 • rss
 • Na Skaryszewskiej ruszają Uwielbienia z Maryją

  Agata Ślusarczyk Agata Ślusarczyk

  dodane 08.10.2016 13:41

  W kościele św. Wincentego Pallottiego ruszają Uwielbienia z Maryją. - To jedna z pierwszych takich inicjatyw w Warszawie - przekonują ewangelizatorzy z Holy Mary Team, organizatorzy wydarzenia.

  Pomysł narodził się w ubiegłym roku. - Ta idea wypływa wprost z naszego DNA. Jesteśmy społecznością ewangelizacyjną skupioną wokół Matki Bożej. To od Niej chcemy uczyć się, jak uwielbiać Jezusa - mówi Piotr Chomicki z HMT.

  "Uwielbienia z Maryją” będą rozpoczynać się Mszą św. o godz. 18, po niej, o godz. 19, rozpocznie się modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. - Będziemy także rozważać teksty maryjne, które mówią o uwielbieniu Boga - mówi P. Chomicki.

  Ważnym elementem uwielbieniowych spotkań będzie muzyka. - Za muzyczną oprawę w radosnym klimacie gospel odpowiedzialny jest zespół Misericordia Gospel Group, który specjalnie na tę okazję przygotował kilka premierowych nagrań - mówi P. Chomicki.

  Uwielbienia będą odbywały się co miesiąc. Pierwsze planowane 26 października. Szczegóły odnośnie dalszych terminów dostępne będą na fanpage HMT na Facebooku.

  Maryjna społeczność ewangelizacyjna powstała w 2014 roku. Inspiracją do założenia nowej społeczności maryjnej było wezwanie Maryi do przemiany życia, nawrócenia i przyjęcia nowego życia, jakie jest w Jezusie Chrystusie - prawdziwej Miłości. Holy Mary Team swoje działania planuje realizować przede wszystkim w internecie, poprzez media społecznościowe.

  - Obecnie pracujemy nad teledyskiem do ewangelizacyjnej piosenki. Będzie to jeden z pierwszych utworów o nowoczesnym tanecznym brzmieniu. Zależy nam, by z przesłaniem Ewangelii dotrzeć do klubów, dyskotek i komercyjnych rozgłośni. Utwór nosi tytuł "Life” ("Życie”) i zaprasza do przyjścia do Jezusa. Tekst napisany jest w języku angielskim - mówi P. Chomicki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół