• facebook
 • rss
 • Bądźcie świadkami Miłosierdzia

  Agnieszka Kurek-Zajączkowska

  dodane 09.10.2016 10:47

  Msze św., koncert, Strefa Miłosierdzia, radosny happening i atrakcje dla dzieci. Rozpoczął się XIV Dzień Papieski.

  Mam na imię Oliwia. Pochodzę z diecezji elbląskiej. Od 7 lat jestem stypendystką fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia", a od 4 lat studiuję medycynę w Warszawie. Dzięki państwa pomocy mogę się uczyć i wychowywać w duchu wartości św. Jana Pawła II. Jako stypendyści jesteśmy także wolontariuszami. Ja pomagam w szpitalu dziecięcym - mówiła przedstawicielka młodzieży w czasie Eucharystii.

  Stypendyści przygotowali oprawę liturgiczną Mszy św. i śpiew. Pieśni wykonał zespół „Tylko ty” złożony z byłych stypendystów fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pod dyrekcją Adriana Pontusa.

  W homilii bp Tomasik wzywał młodzież do odważnej odpowiedzi na Boży plan i realizację nauczania św. Jana Pawła II i Franciszka. - Miłosierdzie ma zawsze młode oblicze. Bóg czegoś od ciebie oczekuje. Jeśli nie dasz tego, co w tobie najlepsze, świat nie będzie inny - mówił.

  Dziękował za ŚDM, obecność Franciszka w Krakowie, gości ze 170 krajów świata, piękną postawę młodzieży i organizatorów, za tych, którzy wsparli wydarzenie modlitwą, pomoc ze strony władz państwowych i mundurowych, wolontariuszy oraz gospodarzy przyjmujących przybyłych.

  Oliwia (pierwsza z prawej) dzieki stypendium fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia" studiuje w Warszawie medycynę   Oliwia (pierwsza z prawej) dzieki stypendium fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia" studiuje w Warszawie medycynę Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość W ramach centralnych obchodów XVI Dnia Papieskiego po Mszy św. o godz. 12 spod katedry Wojska Polskiego przy ul Długiej 13/15 w kierunku klasztoru wizytek ruszy radosny pochód.

  Jego trasa będzie prowadzić przez Rynek Nowego Miasta, Barbakan, Rynek Starego Miasta, ul. Świętojańską i Plac Zamkowy. Przed kościołem sióstr zostanie otwarte miasteczko rodzinne z licznymi atrakcjami dla najmłodszych. Podobnie stanie przy parafii św. Andrzeja Boboli. Prócz malowania buziek, balonikowych zwierzątek i warsztatów dla dzieci, będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

  Obchody centralne XVI Dnia Papieskiego zwieńczy apel Warszawy na skwerze Hoovera o godz.18. Wezmą w nim udział stypendyści fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

  Wspólnie z mieszkańcami stolicy pomodlą się koronką do Bożego Miłosierdzia. Przybyłych pobłogosławi kard. Kazimierz Nycz.

  Stypendyści zorganizowali również czuwanie modlitewne. Odbędzie się ono 22 października o 20.30 w kościele Najświętszego Zbawiciela.

   

  Dzień Papieski w diecezjach:

  Gliwice: Wdzięczność i kontynuacja

  Koszalin: Budują żywy pomnik

  Kraków: W ślad za papieską Ewangelią życia

  Kraków: Papieskie słoneczniki i gołębie

  Legnica: Żeby być lepszym człowiekiem

  Łowicz: Najpierw modlitwa, potem bieg

  Olsztyn: Jesteśmy żywym pomnikiem JPII

  Płock: Początek z duchem

  Tarnów: Z góry można zobaczyć więcej

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół