• facebook
 • rss
 • Jaką żoną jestem?

  Agata Ślusarczyk Agata Ślusarczyk

  dodane 14.10.2016 17:10

  W pięciu dzielnicach ruszają spotkania dla chrześcijańskich żon.

  Wieczór, duża sala w domu parafialnym "Betania” przy parafii św. Tomasza Apostoła na Ursynowie. W kręgu siedzi ponad 20 żon. O spotkaniach formacyjnych dla zamężnych kobiet dowiedziały się z radia, parafialnych ogłoszeń i z Facebooka. Są w różnym wieku i z różnym małżeńskim stażem - od niecałego roku do 38 lat.

  - Gratuluję paniom odwagi. Jesteśmy tu wszystkie, by stawać się jeszcze lepszymi żonami, formować się, dzielić doświadczeniem - mówi Zuzanna jedna z organizatorek Studium Formacyjno-Rozwojowego Dla Żon.

  Żony będą spotykać się w zamkniętej grupie raz w tygodniu w cyklu 10 mitingów. Podstawą ich pracy nas sobą będzie książka Lindy Dillow "Jaką żoną jestem?” lub "Twórcza partnerka”. Na każdym spotkaniu poruszany będzie inny temat. Panie zmierzą się m.in. z pytaniami: "Co czuje mój mąż mając mnie za żonę?”, "Co tak naprawdę jest dla mnie ważne? czy "Jak to jest się ze mną kochać?”.

  - Spotkania mają na celu zmienić nas, nasze spojrzenie na małżeństwo, postawę, a nie męża, dlatego na grupie obowiązuje zakaz narzekania na współmałżonka - mówi A. Strzoda, koordynatorka spotkań dla żon.

  Sama w ubiegłym roku uczestniczyła w takiej grupie i wie, jak bardzo poprawiło to jej małżeństwo. - Uświadomiłam sobie, jak ważny jest dla mnie mój mąż. Funkcjonowałam w kieracie - pranie, sprzątanie, gotowanie, zapominając o tym, że mój mąż też mnie potrzebuje. Teraz staram się poświęcać mu czas i uwagę - mówi. I dodaje: Przez te spotkania i dzielenie się własnym doświadczeniem mamy się nawzajem ciągnąć do nieba.

  Studium Formacyjno-Rozwojowego Dla Żon ruszyło w ubiegłym roku z inicjatywy Agnieszki Strzody, mamy trójki dzieci. W ciągu roku zawiązało się 15 grup w różnych dzielnicach. Obecnie spotkania dla żon będą się odbywać nie tylko na Ursynowie (kontakt: strzoda.agnieszka@gmail.com ). Grupy formują się także na Wilanowie (kontakt: zonywilanow@gmail.com), Mokotowie (kontakt: ewe.chelstowska@gmail.com), Ochocie (kontakt:garstka.magdalena@gmail.com) i Bielanach (kontakt: polawska.ania@gmail.com).

  Żony, które chcą zorganizować grupę u siebie w parafii mogą zgłosić się na adres: zonawarszawa@gmail.com.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół