• facebook
 • rss
 • Nowa książka o ks. Janie Kaczkowskim

  KAI

  dodane 06.11.2016 15:42

  "Kaczkówki w sercu i kieszeni" to zbiór wywiadów z osobami, które należały do najbliższego grona twórcy hospicjum w Pucku.

  Opowieści bliskich, przyjaciół i współpracowników księdza Jana są źródłem bogatej wiedzy o jego życiu, burzliwym kształtowaniu się powołania kapłańskiego i realizacji największego dzieła – puckiego hospicjum.

  W gronie osób zafascynowanych charyzmatyczną postacią księdza Jana i mówiących z dumą o przyjaźni z nim, odnajdziemy znanych aktorów i dziennikarzy, wśród nich m. in. Antoniego Pawlickiego i Krzysztofa Ziemca.

  Tytułowe „kaczkówki”, czyli krótkie myśli, przesłania pozostawione przez księdza Jana, to swoiste drogowskazy, życiowe wskazówki dla każdego, kto poszukuje odpowiedzi na pytania o sprawy ostateczne, sens życia i cierpienia.

  W książce znajduje się również nieopublikowany dotąd wywiad z księdzem Janem, dotyczący zjawiska śmierci klinicznej, rozmowę z wybitnym neurochirurgiem prof. Tomaszem Trojanowskim, teologiem ks. prof. Janem Perszonem.

  Prezentacja postaci księdza Jana jest okazją do rozważań na temat spraw ostatecznych i zagadnienia „życia po życiu”. Choroba, cierpienie i śmierć zostają ujęte w wielu wymiarach – naukowym, egzystencjalnym, teologicznym i filozoficznym. Bogactwo treści zawartych w książce koncentruje się wokół postaci jej głównego bohatera, obdarzonego wieloma talentami i niespotykaną empatią względem drugiego człowieka.

  Książka ukazała się pod patronatem medialnym "Gościa Niedzielnego".

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: KACZKOWSKI

  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół