• facebook
 • rss
 • Kamień węgielny z przesłaniem

  Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

  dodane 15.11.2016 15:06

  W strop stacji Trocka II linii metra wmurowano kamień węgielny. W środku: pendrive z przesłaniem do przyszłych pokoleń warszawiaków.

  Przy skrzyżowaniu ulicy Handlowej i Pratulińskiej powstał punkt informacyjny dla okolicznych mieszkańców. Na ekranach monitorów prezentowane są przesłania warszawiaków, które zgrano na pendrive i umieszczono wraz z aktem erekcyjnym, wmurowanym jako kamień węgielny w strop powstającej tu stacji Trocka.

  Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz podkreśliła też, że cała uroczystość ma wyjątkowy charakter, bo w tubie jest także sto przesłań dla potomnych współczesnych mieszkańców Targówka.

  - Może nie będzie u nas trzęsienia ziemi, ale być może ta tuba zostanie kiedyś odpakowana i za sto czy dwieście lat zobaczą, jak myśmy tutaj żyli. Może już wszyscy będą latać w kosmos, i może metro będzie jakimś strasznym przeżytkiem, tak jak karoca dla nas - mówiła na uroczystości.

  Tarcza TBM drążąca metro
  Gość Warszawski
  W 2019 r. podróż z okolic ulicy Trockiej do centrum zajmie jedynie 14 minut. Ale zanim to nastąpi, mieszkańców czekają trzy lata dużych utrudnień, zwłaszcza w okolicach ulicy Trockiej, gdzie powstanie największa stacja, wentylatornia i tory odstawcze. To stąd, od ul. Pratulińskiej pod skrzyżowaniem z ul. Trocką, już wiosną wyruszą za rok tarcze TBM drążące tunele w kierunku Dworca Wileńskiego. Stąd wywożony będzie urobek z drążonych tuneli i tu będą dostarczane betonowe elementy obudowy tuneli, materiały budowlane, maszyny i urządzenia. Na razie wybetonowano strop stacji. W podobnym tempie przebiegają prace przy stacji Targówek.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół