• facebook
 • rss
 • Z czym do ludzi?

  jjw

  dodane 18.11.2016 11:11

  Wierzysz w Boga, ale w dyskusjach z niewierzącymi brakuje ci argumentów? Podsunie je Dominikańska Szkoła Wiary.

  Dzisiaj o godz. 19 w klasztorze na Freta 10 odbędzie się pierwsze w tym sezonie spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary. O tym "Z czym do ludzi, czyli jak rozmawiać o wierze" dyskutować będą zaproszeni goście: s. Lilianna Adamuszewska ze Zgromadzenia Sióstr Felicjanek, kapucyn br. Szymon Janowski oraz dziennikarz Mateusz Krzysztof Dziób.

  Siostra Lilianna dwukrotnie uczestniczyła w Przystanku Jezus oraz Międzynarodowym Centrum Ewangelizacji przy Światowych Dniach Młodzieży. Mieszka w Warszawie. Na co dzień prowadzi katechezę w szkole podstawowej i pracuje w kancelarii parafialnej w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia. Jak sama mówi, jej przygoda z nową ewangelizacją wynikła z autentycznego doświadczenia Jezusa, po którym nie mogła już usiedzieć w miejscu.

  Brat Szymon jest duszpasterzem powołań, a także głównym organizatorem Golgoty Młodych w Serpelicach na Podlasiu. Doświadczenie w pracy z młodymi jako katecheta i duszpasterz zdobywał w Lublinie, Nowym Mieście nad Pilicą i Mogilnie. Wraz z przyjaciółmi prowadzi blog "Żniwo Wielkie". Mieszka w Warszawie.

   Ostatni z gości Mateusz Krzysztof Dziób co dzień publikuje w kwartalniku Fronda Lux i na portalu Rebelya.pl. 

  Dominikańska Szkoła Wiary w Warszawie jest częścią ogólnopolskiego projektu spotkań, odbywających się przy klasztorach ojców dominikanów. W stolicy jest prowadzona od trzynastu lat. Proponuje spotkania adresowane do wszystkich, którzy chcą poznawać Boga. Wśród gości znajdują się cenieni specjaliści – duchowni i świeccy, jak również przedstawiciele środowisk twórczych.

  Spotkania Dominikańskiej Szkoły Wiary odbywają się raz w miesiącu, w piątki o godz. 19, w sali prowincjalskiej klasztoru dominikanów w Warszawie, na ul. Freta 10. Wstęp wolny.

  Cykl odbywa się pod patronatem "GN".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół