• facebook
 • rss
 • Dzięki wam parafia jest "smaczna"

  Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

  dodane 18.11.2016 21:05

  Bp Piotr Jarecki odprawił Mszę św. dla ruchów archidiecezji warszawskiej. Ich członkowie modlili się w intencji śp. Stanisławy Wawrzyńczak, wieloletniej przewodniczącej Rady Zrzeszeń Katolickich AW, która zmarła przed tygodniem.

  - Zawsze przypominają mi się słowa sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, który mówił, że ruchy w parafii są jak rodzynki w cieście: sprawiają, że ciasto lepiej smakuje. A ja zwykłem mówić, że parafia, w której jest wiele zrzeszeń ubogacających się wzajemnie, jest parafia smaczną - mówił bp Piotr Jarecki podczas dorocznej Mszy św. dla członków ruchów i stowarzyszeń katolickich.

  W parafii Zesłania Ducha Świętego na Bielanach zgromadziło się ok. 200 przedstawicieli 44 organizacji, w tym największych: Ruchu Światło-Życie i Odnowy w Duchu Świętym.

  Bp Piotr Jarecki przypomniał, że do istoty Kościoła należy potrójna misja: uświęcania, nauczania i posługa miłości caritas. Każde stowarzyszenie powinno włączyć się w każdą z tych konstytutywnych misji.

  - Ale by żyć istotą Kościoła, potrzeba oczyszczenia z tego, co Benedykt XVI nazywa światem obecnym w Kościele. W Kościele Chrystusa jest za dużo świata i jego logiki. Światem dziś owładnęła pogoń za bogactwem i władzą. To dlatego ojciec święty Franciszek mówi, że pragnie Kościoła ubogiego dla ubogich. I o to powinniśmy się modlić - mówił biskup pomocniczy warszawski.

  W trakcie Mszy św. modlono się m.in. za duszę zmarłej 11 listopada Stanisławy Wawrzyńczak, wieloletniej szefowej Rady Zrzeszeń Katolickich Archidiecezji Warszawskiej.

  - Należała do wspólnoty Krwi Chrystusa. Zawsze spokojna, pogodna, wyrozumiała, obdarzona była, jako osoba świecka, głębokim wyczuciem, czym jest sens Kościoła - wspominał ją ks. Ludwik Nowakowski, asystent kościelny RZK AW.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół