• facebook
 • rss
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz w Watykanie na sesji o uchodźcach

  Joanna Jureczko-Wilk Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 10.12.2016 15:37

  Prezydenci dwóch polskich miast biorą udział w debacie zainicjowanej przez papieża Franciszka.

  Na zaproszenie papieża Franciszka do Rzymu polecieli prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Znaleźli się oni w gronie 80 włodarzy europejskich miast uczestniczących w Watykanie w naradzie na temat przyjmowania migrantów i uchodźców.

  - To spotkanie ludzi, którzy w Europie są odpowiedzialni za solidarność między narodami - komentował kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. - W ostatnich dniach znów słyszeliśmy o kolejnych setkach uchodźców, którzy utonęli w Morzu Czerwonym w drodze do Europy. Nie może być tak, że na oczach nas, chrześcijan, giną ludzie i jest nam to obojętne. Dlatego podczas obrad papież mocno stawiał sprawę pomocy humanitarnej wobec cierpiących uchodźców.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Stanisław_Miłosz
   10.12.2016 19:32
   Niestety, ale pani red. Jureczko nie podała czy organizatorzy sesji dokonali spisu z natury wszystkich nieruchomości w Watykanie, a to po to, by się nie okazało po sesji, że Franciszek nie jest już u siebie, bo jakiś Walc wykupił (i korzystnie zbył) Bazylikę Św. Piotra i kamienice dyskasterii. By się nie okazało, że siedzi jak uchodźca na walizce na placu, który też zwrócono jakiemuś szemranemu konsorcjum, które przedstawiło papiery spadkobrania z czasów Romulusa, Remusa i Wiczycy.
   Wprawdzie Franciszek wiele razy napominał, by Kościół był ubogi, ale chyba nie o taką ubogość mu chodziło, prawda?
   doceń 17
  • halinkaa
   10.12.2016 22:13
   tylu przedwojennych rzymian zaginęło w czasie okupacji, szkoda, żeby się spadki zmarnowały
  • Tadeusz_25
   12.12.2016 00:24
   Wspaniali doradcy! Jedna podpowie jak zrobić interes na nieruchomościach, a drugi jak to ukryć w zeznaniu podatkowym! Czy kard. Kazimierz Nycz i abp Sławoj Leszek Głódź nie mieli wpływu na dobór osób? Nie wiedzą kim są ci skorumpowani urzędnicy? I oni będą doradzać papieżowi! To kompromitacja kościoła katolickiego w Polsce. Wiedziałem, że obaj hierarchowie sympatyzują z PO, ale tym razem przesadzili i szkoda. Dwoje oszustów i złodziei doradcami Watykanu. Non comment(!)...
  • Tadeusz_25
   12.12.2016 00:42
   "To spotkanie ludzi, którzy w Europie są odpowiedzialni za solidarność między narodami - komentował kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski" - o tak! HGW ma szczególne zasługi w budowaniu solidarności między ludźmi od sprzątania żółtych tulipanów po zgodę na manifestację przeciw manifestacji w tym samym miejscu i czasie. Kiedy metropolita warszawski się obudzi?
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół