• facebook
 • rss
 • Bohaterowie z MZA

  Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

  dodane 16.12.2016 15:56

  Reanimowali, bronili ofiar pobić, ratowali życie w wypadkach - Miejskie Zakłady Autobusowe nagrodziły swoich najdzielniejszych kierowców.

  Mieczysław Budźko, kierowca autobusu linii 158 jadąc 26 czerwca br. ulicą Kinową dostrzegł mężczyznę, który bił i kopał młodą dziewczynę. Zatrzymał pojazd, wyskoczył i powstrzymał agresywnego osobnika, umożliwiając dziewczynie ucieczkę do autobusu. Jarosław Gawryś  kierując 1 maja autobusem linii 171 na ulicy Książęcej zauważył rozbity o latarnię samochód, z którego wydobywał się dym. W środku znajdował się mężczyzna, który doznał ataku padaczki. Prowadzący autobus zgasił silnik w rozbitym pojeździe i wydobył poszkodowanego i zajmował się nim aż do czasu przyjazdu patrolu policyjnego. Marcin Chabros dwukrotnie w czasie dwóch miesięcy udzielał pomocy nieprzytomnym przechodniom.

  ZTM nagrodził 10 swoich kierowców i dwóch pracowników pogotowia technicznego za postawę pełną empatii i troski o innych. Wśród nagrodzonych są także dwie kobiety: Katarzyna Kacprzak, która dostrzegła na pętli Targówek siedzące samotnie zaniedbane dwuletnie dziecko, a także Monika Gałęzowska która 8 listopada 2015 r. kierując autobusem linii 160 na przystanku Dworzec Centralny zajęła się kobietą leżącą na chodniku i nie dającą oznak życia.

  Jan Kuźmiński, szef MZA nagrodził każdego bohaterów nagrodą w kwocie 2 tys. zł.

  W ubiegłym roku w ratuszu nagrodzono dziesięciu stołecznych kierowców. Jeden z nich, Grzegorz Górski, został dodatkowo wyróżniony nominacją do nagrody Anody, przyznawanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego dla „Powstańców” czasu pokoju.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: MZA

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół