• facebook
 • rss
 • Wigilia warszawska

  Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

  dodane 18.12.2016 16:34

  Były kolędy, opłatek, życzenia i wigilijne potrawy. Na pl. Teatralnym po raz 13. odbyły się Warszawskie Spotkania Wigilijne.

  W trakcie spotkania Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła życzenia i podzieliła się opłatkiem z mieszkańcami. Przybył również św. Mikołaj z licznymi pomocnikami, którzy wspólnie z najmłodszymi stworzyli prawdziwą fabrykę pierników, ozdób świątecznych i zabawek. O zimowy, świąteczny klimat zadbali zaproszeni goście, którzy na scenie prezentują oryginalne aranżacje kolęd i pastorałek oraz jasełka. Wystąpili m.in. Jakub Jurzyk w towarzystwie dzieci i młodzieży, Karolina Jarzyńska, Zuzanna Mulec, zespół Tańcograjka oraz Chór Wychowanków hm. W. Skoraczewskiego.

  - Dziękuję za waszą obecność. Jesteśmy mieszkańcami jednego miasta, wspólnie staramy się o nie: o nowe żłobki, przedszkola, godne warunki życia dla seniorów - mówiła H. Gronkiewicz-Waltz, życząc świąt zdrowych i spędzonych w gronie najbliższych.

  Wigilijne opłatki poświęcił ks. prof. dr hab. Jarosław Różański z UKSW.

  Przedstawiciele Straży Miejskiej oraz Bractwo Kawalerów Gutenberga zorganizowali warsztaty plastyczne, podczas których każdy mógł wykonać ozdoby choinkowe i współtworzyć ogromny łańcuch życzeń. Studenci Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego udzielali porad prawnych.

  Na uczestników XIII Warszawskiego Spotkania Wigilijnego czekał również poczęstunek: bigos z grzybami, pierogi z kapustą, barszcz czerwony, paszteciki z kapustą oraz drożdżówki z makiem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół