• facebook
 • rss
 • Abp Hoser ma malarię. Pozostaje w szpitalu

  Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

  dodane 02.01.2017 11:22

  Ordynariusz warszawsko-praski trafił do szpitala w czwartek. Leki zaczęły działać. Modlitwa też.

  Abp Henryk Hoser trafił do szpitala 29 grudnia. Kilkudniowe leczenie infekcji nie przynosiło rezultatu i po zaostrzeniu objawów lekarze zdecydowali o hospitalizacji. Dzień później o modlitwę w intencji ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej poprosił bp Marek Solarczyk, biskup pomocniczy.

  - Przeprowadzone w szpitalu badania potwierdziły, że przyczyną pogorszenia stanu zdrowia jest malaria. Postawiona przez lekarzy diagnoza i realizowane procedury medyczne prowadzą do skutecznych efektów leczenia - poinformował dziś bp Marek Solarczyk, dziękując za modlitewne wsparcie i wyrazy życzliwości dla arcybiskupa.

  Malaria występuje w ponad 100 krajach strefy tropikalnej i subtropikalnej; narażonych na zachorowanie jest około 1 miliard ludzi.

  Abp Henryk Hoser był misjonarzem, przez wiele lat pracował w Afryce. Do zakażenia dochodzi przez ukąszenie samic komara, ale także przez transfuzje krwi i zakażone strzykawki.

  Uodpornienie na malarię utrzymuje się po przechorowaniu, ale nie jest ono stałe i może dochodzić do ponownych zakażeń, lecz już nie o ostrym przebiegu. Po opuszczeniu strefy malarycznej odporność na malarię jednak zanika. Choroba arcybiskupa to prawdopodobnie pokłosie ostatniej wizyty w Afryce, która miała miejsce przed miesiącem.

  - Niech nasza wspólnota serdeczności i modlitwy wspiera księdza arcybiskupa w szybkim powrocie do zdrowia - apeluje bp Marek Solarczyk.

  Malaria nie przenosi się z człowieka na człowieka. Jest roznoszona przez zakażone komary, występujące w Afryce. Abp Hoser w grudniu przebywał w afrykańskim państwie Sierra Leone, gdzie diecezja warszawsko-praska prowadzi misje.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Grekolan
   02.01.2017 13:41
   A jak umrze, to napiszecie, że przestały działać leki i modlitwa, skoro jednym tchem wymieniacie jedno i drugie?
  • halinkaa
   02.01.2017 15:28
   w Polsce zakaźnictwo na takim poziomie, że babki zielarki w XIX wieku lepiej leczyły, ludzie zarobaczeni i z infekcjami bakteryjnymi ledwo zipią, po lekarzach różnych specjalizacji chodzą od ginekologa na neurologa, zamiast leczyć się z zakażeń. Lekarze 1 kontaktu nie znają tematu. Nie każdy jest biskupem, żeby koło niego skakali i nie każdy umie znaleźć wszystko w internecie samodzielnie. Ale po co leczyć zakażenia, lepiej niech nie wiedzą i się leczą na różne nowe choroby i zespoły, "refluksy" "zespoły jelita drażliwego" "alergie" "choroby psychiczne" "choroby stawów" więcej leków zejdzie koncernom.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół