• facebook
 • rss
 • Orszak na Bródnie

  Agnieszka Kurek-Zajączkowska

  dodane 06.01.2017 19:21

  Z wielbłądem, końmi i w mrozie. Wiele osób, w tym rodziny z dziećmi, przeszło sprzed Domu Kultury „Świt” do Parku Bródnowskiego w radosnym korowodzie. W tym roku towarzyszyło mu hasło: „Pokój i dobro”.

  Przemarsz rozpoczął się walką dobra ze złem. Formujące się zastępy Trzech Króli zostały zaatakowane przez czarne postaci. W walce na kolorowe kule zwyciężyli ludzie Mędrców.

  Zaraz po tym, radosny korowód ze śpiewem na ustach i w kolorowych koronach wyruszył pokłonić się Dzieciątku. Władca europejski jadący konno poprowadził pochód czerwony. Władca afrykański przemierzał drogę do stajenki pieszo. Za nim szedł wielbłąd i lud ubrany na niebiesko. Władca z Azji podróżował w rikszy i prowadził pochód zielony.

  Orszak poprzedziła Msza św. w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Na terenie kościoła zlokalizowana była pierwsza scenka. Ze stopni sanktuarium został odczytany edykt Cezara Augusta nakazujący Józefowi i brzemiennej Maryi podróż do Betlejem.

  Na drodze orszaku stał król Herod, który pytał magów dlaczego idą za gwiazdą i dokąd zmierzają. Gospodarze gospody, która nie chciała udzielić schronienia wędrowcom, zachęcali do skosztowania jadła i napitku. W korowodzie szli księża i siostry zakonne oraz Rycerze JPII. Dzieci i kobiety opieką otoczyła straż ojców.

  Orszak doszedł do parku Bródnowskiego, gdzie na scenie czekała na przybyłych żywa Święta Rodzina. Mędrcy oddali jej pokłon i złożyli dary. Dziecięciu pokłoniła się też współczesna rodzina. Dzieci ofiarowały Jezusowi w darze swoje serca.

  Orszak zakończył się koncertem lokalnych artystów.

  Organizatorami wydarzenia w diecezji warszawsko-praskiej byli: Fundacja Orszak Trzech Króli, sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, Urząd Dzielnicy Targówek, Dom Kultury „Świt”, PGR Bródno, Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”, Fundacja Skrzydła Chwały, Krąg Ojców tato.net oraz szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne z Targówka.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół