• facebook
 • rss
 • Modlitwa za arcybiskupa Hosera

  Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

  dodane 07.01.2017 19:58

  Coraz więcej środowisk apeluje o modlitwę za chorego na malarię ordynariusza warszawsko-praskiego.

  Wspólnota „Jezus na Stadionie” skupiająca osoby zaangażowane w organizację rekolekcji z o. Johnem Bashoborą zaprasza do modlitwy o zdrowie abp. Henryka Hosera. 8 stycznia o godz. 15 w katedrze Świętego Michała Archanioła i Świętego Floriana Męczennika zostanie odprawiona Msza św. w intencji powrotu do zdrowia ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej. Po Mszy św. nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienie.

  Abp Henryk Hoser trafił do szpitala 29 grudnia. Kilkudniowe leczenie infekcji nie przynosiło rezultatu i po zaostrzeniu objawów lekarze zdecydowali o hospitalizacji. Dzień później o modlitwę w intencji ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej poprosił bp Marek Solarczyk, biskup pomocniczy.

  - Przeprowadzone w szpitalu badania potwierdziły, że przyczyną pogorszenia stanu zdrowia jest malaria. Postawiona przez lekarzy diagnoza i realizowane procedury medyczne prowadzą do skutecznych efektów leczenia - poinformował 2 stycznia bp Marek Solarczyk, dziękując za modlitewne wsparcie i wyrazy życzliwości dla arcybiskupa. - Niech nasza wspólnota serdeczności i modlitwy wspiera księdza arcybiskupa w szybkim powrocie do zdrowia.

  Na Mszę w intencji powrotu do zdrowia abp. Henryka Hosera SAC zaprasza również Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zostanie ona odprawiona 11 stycznia o godz. 18 w Auli Kurii Biskupiej, ul. Floriańska 3.

  O zdrowie ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej modliło się 5 stycznia także środowisko medyczne skupione przy parafii Świętej Rodziny na Zaciszu. Eucharystii przewodniczył krajowy duszpasterz służby zdrowia ks. Arkadiusz Zawistowski.

  Malaria występuje w ponad 100 krajach strefy tropikalnej i subtropikalnej; narażonych na zachorowanie jest około miliarda ludzi. Abp Henryk Hoser był misjonarzem, przez wiele lat pracował w Afryce.

  Do zakażenia dochodzi przez ukąszenie samic komara, ale także przez transfuzje krwi i zakażone strzykawki.

  Uodpornienie na malarię utrzymuje się po przechorowaniu, ale nie jest ono stałe i może dochodzić do ponownych zakażeń, lecz już nie o ostrym przebiegu. Po opuszczeniu strefy malarycznej odporność na malarię jednak zanika.

  Choroba arcybiskupa to prawdopodobnie pokłosie ostatniej wizyty w Afryce, która miała miejsce przed miesiącem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół