• facebook
 • rss
 • Być przykładem dla rówieśników

  Agnieszka Kurek-Zajączkowska

  dodane 08.01.2017 20:57

  W niedzielę Chrztu Pańskiego ruch Światło-Życie obchodził swe patronalne święto. Oazowicze modlili się w katedrze św. Jana Chrzciciela z kard. Nyczem.

  Ruch ks. Blachnickiego włącza się wielkie dzieło głoszenia Ewangelii. Pomaga innym uwierzyć. Prowadzi przez młodość i całe życie - mówił w homilii metropolita warszawski.

  Wskazał, że „młodzieży potrzeba oparcia we wspólnocie i formacji, która nieustannie będzie doprowadzać ją do wiary i do Chrystusa”.

  Nawiązując do odbywających się w ubiegłym roku Polsce ŚDM zauważył, że młodzi ludzie pięknie potrafią przeżywać swą radość.

  - Jest jednak wiele osób ochrzczonych, które nie znalazły żywego Jezusa w rodzinach i wiara stała się dla nich odległa. Ziarno zostało rzucone, ale potem zabrakło formacji. To jest ta młodzież, która jest przez nas do odnalezienia i przyprowadzenia na drogi wiary. Przypomnę wezwanie wskazane przez papieża Franciszka. Ojciec Święty mówi: „Idźcie na peryferia!”- wskazał hierarcha.

  Zachęcił członków ruchu do apostolstwa wśród rówieśników. - Jest tak wiele do zrobienia. Żniwo wielkie. Prośmy więc, by Jezus posłał swoich robotników nie tylko w osobach kapłanów i sióstr zakonnych, ale was młodych - mówił kard. Nycz.

  Na zakończenie homilii podziękował oazowiczom za pracę i współpracę ze wspólnotami parafialnymi i diecezjalnymi.

  Po Eucharystii metropolita warszawski podzielił się chlebem z uczestnikami liturgii.

  Oprócz Mszy św. podczas dnia wspólnoty był czas składania świadectw, wysłuchania konferencji i modlitwy śpiewem.

  Podobne spotkanie odbyło się na Pradze. Członkowie ruchu Światło-Życie z diecezji warszawsko-praskiej uczestniczyli w Eucharystii pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka w katedrze floriańskiej. Wysłuchali konferencji o mocy modlitwy uwielbienia i przełamali się opłatkiem.


   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół